Jarota Jarocin rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej [ZDJĘCIA]

Sport Jarota Jarocin rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. W swoim pierwszym sparingu piłkarze z Jarocina podejmowali zespół SKP Słupca.

Pierwszym rywalem Jaroty w 2022 roku był SKP Słupca. Zespół ten na co dzień gra w rozgrywkach IV ligi. Po rundzie jesiennej SKP zajmuje w tabeli tych rozgrywek piętnaste miejsce z dorobkiem dwudziestu czterech punktów, na które złożyły się siedem zwycięstw, trzy remisy oraz dziewięć porażek.

Przebieg spotkania

Mecz pomimo wczesnej pory jego rozgrywania (pierwszy gwizdek padł o godzinie 11:15) oraz minusowej temperatury śledziło kilkunastu kibiców. Od samego początku Jarota przycisnęła rywali, o czym mogą świadczyć wywalczone przez nasz zespół rzuty rożne w ósmej, dwunastej i szesnastej minucie spotkania. Presja przyniosła efekty, ponieważ w dwudziestej minucie strzałem z około 25 metrów prowadzenie Jarocie dał Wojciech Kryger. W dwudziestej piątej minucie Jarota miała serię kilku stałych fragmentów gry - dwa rzuty wolne oraz rzut rożny. Po drugim z rzutów wolnych piłka spadła przed pole karne tuż pod nogi Marcina Maćkowiaka i ten strzałem zza pola karnego podwyższył prowadzenie Jaroty na 2:0. SKP Słupca miała swoje okazje, jednak nie przerodziły się one na bramki, a przewaga Jaroty była dość wyraźna.

Na drugą połowę zdecydowanie bardziej zmotywowany wyszedł zespół ze Słupcy. Trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym drugie czterdzieści pięć minut zawodnicy gości mieli rzut rożny. W 53. minucie strzelili gola kontaktowego, który dodał im jeszcze więcej motywacji i sprawił, że zawodnicy SKP mieli kolejne sytuacje w 55. i 57. minucie meczu. Sześć minut później naciski przyniosły zamierzony efekt i drugą bramkę dla rywali Jaroty. Zespół gospodarzy zdecydowanie spuścił z tonu w drugiej połowie i na dobre tory powrócił dopiero w ostatnim kwadransie meczu. W ciągu trzech minut zawodnicy Jaroty stworzyli sobie trzy bardzo dogodne szanse i ostatnią z nich zamienili na gola, którego strzelił zawodnik testowany. SKP Słupca nie odpuszczał jednak i starał się wywalczyć remis, do czego było blisko w 88. minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłkę z linii bramkowej wybijał Jędrzej Ludwiczak. Dwie minuty później sędzia nie doliczając dodatkowych minut do drugiej połowy zakończył spotkanie.

Zespół Jaroty kontynuuje przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2021/2022 i w planach ma kolejne sparingi. Już za tydzień, 22 stycznia do Jarocina przyjedzie lider rozgrywek IV ligi, grupy łódzkiej - Warta Sieradz. Zawodnicy tej drużyny pewnie prowadzą w swojej grupie czwartej ligi mając sześć punktów przewagi nad Polonią Piotrków Trybunalski i wydaje się, że pewnie zmierzają po awans do III ligi. Początek tego spotkania przewidziano na godzinę 12:00.

Jarota Jarocin 3:2 SKP Słupca (2:0)

Skład Jaroty w I połowie:

Sebastian Lorek - Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Stachowiak, Maciej Maćkowiak, Szymon Komendziński - Wojciech Kryger, zawodnik testowany, Mateusz Dunaj - Antoni Prałat, zawodnik testowany

Na zmiany w Jarocie wchodzili

Karol Drażdżewski, Igor Rybarczyk, Marcin Konopka, Szymon Bogaczyk, Bartosz Borysiak, Mateusz Stochniałek

20’ 1:0 Wojciech Kryger

27’ 2:0 Maciej Maćkowiak

53’ 2:1

63’ 2:2

80’ 3:2 Zawodnik testowany