Jarota Jarocin - Olimpia Grudziądz: Pierwsza połowa rozstrzygnęła spotkanie

SportW deszczowy Wielki Piątek Jarota Jarocin podejmowała na własnym boisku lidera III ligi, gr. 2 - Olimpię Grudziądz. Jak poszło podopiecznym trenera Piotra Garbarka?

Olimpia Grudziądz to obecnie lider III ligi, gr. 2. Zespół prowadzony przez Bogusława Baniaka po rozegraniu dwudziestu dwóch spotkań zgromadził 49 punktów i jest jednym z głównych faworytów do awansu do II ligi. Na bilans 49 punktów złożyło się 15 zwycięstw, 4 remisy oraz 3 porażki.

W porównaniu do derbów z Polonią Środa Wielkopolska w składzie Jaroty nastąpiła jedna zmiana. Była ona wymuszona, ponieważ pauzę za kartki musiał odbyć Adrian Ratajczyk. W jego miejsce w wyjściowej “11” pojawił się Michał Marszałkiewicz.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

5’ Rzut wolny dla Jaroty. Celny strzał na bramkę Adriana Olszewskiego oddaje Sebastian Kamiński, ale bramkarz Olimpii łapie go bez większych problemów.
6’ GOOOOL Olimpia na prowadzeniu. Po rzucie wolnym nastąpiła kontra gości, którą skutecznie wykończył Amarildo Leirosa Junior. Wydaje się, że strzelec jest na spalonym, ale sędzia uznaje gola.
20’ Rzut rożny dla Olimpii. Centra na pole karne trafia w poprzeczkę bramki Jakuba Bauta.
24’ Niezła akcja Jaroty zakończona strzałem Emila Jędraszaka z prawej strony pola karnego. Strzał jest jednak minimalnie niecelny.
34’ GOOOOL Olimpia podwyższa prowadzenia. Kolejna centra z rzutu rożnego jest dokręcona w kierunku bramki Bauta i tym razem jednak wykonujący stały fragment gry Kamil Kurowski pokonuje goalkeepera JKS-u.
41’ Kolejna akcja gości, która kończy się strzałem. Uderzenie z dystansu trafia jednak w poprzeczkę bramki Bauta.
44’ Jarota szuka gola kontaktowego. Uderzać na bramkę Olszewskiego próbował Miłosz Kowalski, ale jego strzał pomimo tego, że był celny, to jednak został wyłapany przez bramkarza Olimpii.
45’ + 1 GOOOOL Jakub Baut musi po raz kolejny wyciągać piłkę z siatki. Po raz drugi bramkarza Jaroty pokonuje Kamil Kurowski.

Najważniejsze wydarzenia II połowy

49’ Akcja Olimpii po prawej stronie kończy się strzałem na bramkę Jakuba Bauta, ale bramkarz JKS-u tym razem dobrze interweniuje.
51’ Niezła akcja Jaroty w polu karnym gości. Będący przy piłce Michał Marszałkiewicz pada na murawę. Sędziujący to spotkanie Łukasz Sowada stwierdza jednak, że pomocnik gospodarzy próbował wymusić rzut karny i upomina go za to żółtą kartką.
72’ Kolejna próba w wykonaniu JKS-u. Tym razem na bramkę uderzał Emil Jędraszak, ale jego strzał został zablokowany.
80’ Rzut wolny dla Olimpii. Strzela z niego Hubert Konstanty. Uderzenie jest celne, ale świetnie broni Baut.
90’ + 3 Koniec spotkania. Jarota Jarocin przegrywa z Olimpią Grudziądz 0:3.

Jarota Jarocin - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:3)

6’ 0:1 Amarildo Leirosa Junior
34’ 0:2 Kamil Kurowski
45’ + 1 0:3 Kamil Kurowski

Jarota: Jakub Baut - Szymon Soiński (67’ - Szymon Bogaczyk), Piotr Stachowiak, Adam Saktura, Dawid Idzikowski (36’ - Igor Rybarczyk), Wojciech Kryger - Sebastian Kamiński (20’ - Emil Jędraszak), Szymon Komendziński (Ż), Michał Marszałkiewicz (Ż) (67’ - Patryk Pech), Miłosz Kowalski (67’ - Wojciech Lamprecht) - Jacek Pacyński (kapitan) (Ż)

Trener: Piotr Garbarek (Ż)

Olimpia: Adrian Olszewski - Sebastian Olszewski, Hubert Mich, Sebastian Rogala, Konrad Gutowski - Piotr Owczarek (86’ - Damian Vu Thanh) - Kacper Jarzec (Ż) (61’ - Hubert Konstanty), Patryk Skórecki (61’ - Jose Cabrera), Kamil Kurowski (86’ - Szymon Stanisławski), Patryk Winsztal - Amarildo Leirosa Junior (74’ - Miłosz Matuszewski)

Piotr Garbarek, trener Jaroty Jarocin

W to spotkanie weszliśmy bardzo dobrze. Niestety wszelkie założenia taktyczne, które mieliśmy, popsuł nam sędzia. Wiadomo, że ciężko odrabia się starty z takim rywalem, jak Olimpia Grudziądz. Zespół ten ma najlepszych piłkarzy w tej lidze i dzisiejsze spotkanie to potwierdziło. Do sytuacji na 2:0 uważam jednak, że graliśmy dobrze, bo Olimpia nie potrafiła sobie stworzyć zbyt wielu okazji. To duży pozytyw zwłaszcza na tle takiego rywala. Najbardziej martwią kontuzję dwóch kluczowych piłkarzy, którzy musieli opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie. Więcej na temat personaliów na kolejne mecze będziemy jednak wiedzieli po weekendzie. Mimo to na pewno się nie poddamy i zrobimy wszystko, by zacząć zdobywać punkty, ale także, by nabierać pewności siebie, bo po meczu z Gedanią czekają nas takie spotkania, które zadecydują o tym, czy utrzymamy się w trzeciej lidze.

Plusy i minusy meczu Jaroty z Olimpią

Plusy:
+ Postawienie się Olimpii od początku spotkania - początek meczu naprawdę nie wyglądał źle. Jarota miała swoje okazje i oddawała celne strzały. Niestety zabrakło wykończenia, które dałoby gola.

Minusy:
- Postawa bramkarza przy golach - Jakub Baut nie zagrał dziś najlepszego meczu w swojej karierze. Zarówno przy drugiej, jak i przy trzeciej bramce mógł się zachować zdecydowanie lepiej.
- Sędziowanie - dzisiejszy poziom sędziowania odbiegał od tego, jaki powinni prezentować arbitrzy niezależnie od klasy rozgrywkowej, w której sędziują. Bardzo duży spalony przy pierwszym golu Olimpii czy potencjalny rzut karny dla Jaroty, który sędzia zakwalifikował jako „symulkę” to tylko część z sytuacji, które były kontrowersyjne.
- Kontuzje kluczowych graczy - niestety Sebastian Kamiński i Dawid Idzikowski musieli opuścić boisko już w pierwszej połowie. Kontuzje to oczywiście nie wina piłkarzy, ale jeśli ich przerwa będzie dłuższa, to może mieć to znaczący wpływ na grę całego zespołu.

Kolejne spotkanie Jarota rozegra także w piątek. Rywalem JKS-u będzie tegoroczny beniaminek - Gedania Gdańsk. Początek tego meczu 14 kwietnia o godzinie 17:30.