Jarocińskie medale I Mistrzostw Polski Młodzików w taekwondo

Sport W Tarnowie Podgórnym odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Młodzików w taekwondo olimpijskim. W pamiętnych zawodach medale zdobywali także zawodnicy jarocińskich klubów.

W pierwszych w historii Mistrzostwach Polski w kategorii młodzików udział wzięło ok. 130 zawodników z klubów całej Polski, w tym dwóch z Jarocina - UKS Tornado Jarocin i UKS Taekwondo Jarocin. Ponieważ były to pierwsze mistrzostwa tej rangi w kategorii młodzików, poziom był bardzo zróżnicowany. Były takie kategorie wagowe, w których zgłoszonych do rywalizacji zostało tylko dwoje zawodników i od razu rozgrywano pojedynek finałowy. Były też kategorie licznie obsadzone.

Jedyna reprezentantka klubu UKS Taekwondo Jarocin Zuzanna Budasz - Organista wywalczyła srebrny medal, przegrywając walkę finałową 0:2 z Michaliną Rybak z Androsu Puławy.

Kadra UKS-u Tornado Jarocin na mistrzostwa liczyła troje zawodników i dwoje z nich zdobyło medale. Mistrzem, Polski młodzików został Arkadiusz Dekert, który w pojedynku finałowym pokonał 2:0 Borysa Gorwę z Dragonu Długie Stare. Z kolei Nikodem Frąszczak zdobył brązowy medal. W walce o strefę medalową Frąszczak pokonał Jakuba Żywarskiego z Androsu Puławy, a w pojedynku o finał nie sprostał Oliwierowi Kucifirowi z UKS Dragon Długie Stare, przegrywając 1:2. Do strefy medalowej nie udało się przebrnąć Jowicie Witczak.