Jarociński kolarz wicemistrzem Polski amatorów w jeżdzie na czas

Autor: | Zdjęcie: Fanpage Przemysława Kuświka

Jarociński kolarz wicemistrzem Polski amatorów w jeżdzie na czas - Zdjęcie główne

PRzemysław Kuświk ponownie srebrnym medalistą MIstrzostw Polski Amatorów w jeździe indyaidualnej na czas | foto Fanpage Przemysława Kuświka

SportKolarz z Jarocina Przemysław Kuświk zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Amatorów w jeździe indywidualnej na czas.

Przemysław Kuświk po raz drugi z rzędu został wicemistrzem Polski amatorów w jeździe indywidualnej na czas w kategorii 20-30 lat. Po raz pierwszy jarociński kolarz zdobył srebrny medal przed rokiem podczas mistrzostw rozgrywanych w Grójcu. Tym razem, na dwudziestokilometrowej trasie w okolicach Sokołowa Podlaskiego Kuświk ponownie stanął na drugim stopniu podium.

Przemysław Kuświk pokonał trasę w czasie 25 minut 55 sekund i 23 setne sekundy. Szybciej przejechał ten dwudziestokilometrowy odcinek tylko Kamil Gromnicki (czas 23.12,52 s). Kuświk wyprzedził natomiast nieco ponad dwadzieścia sekund Aliaksandra Sobala (czas 25.13,11 s).

Wychowanek Victorii Jarocin zapewnił, że na trasie wyścigu dał z siebie wszystko. Choć marzył o złotym medalu, to jednak w tym dniu nie miał szans powalczyć o ten najcenniejszy krązek z Kamilem Gromnickim.