Jarocińscy żołnierze wicemistrzami Polski w duathlonie!

Autor: | Zdjęcie: Fanpage Przemysława Kuświka

Jarocińscy żołnierze wicemistrzami Polski w duathlonie! - Zdjęcie główne

Wicemistrzowie Polski sztafet w duathlonie - Przemysław Kuświk i Michał Gmerek | foto Fanpage Przemysława Kuświka

SportDwaj reprezentanci 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk - Michał Gmerek i Przemysław Kuświk - wywalczyli srebrny medal w Champion Man Czempiń sztafet na średnim dystansie, czyli Mistrzostwach Polski w duathlonie.

Po dość krótkich przygotowaniach dwaj żołnierze 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk - Michał Gmerek i Przemysław Kuświk - zdecydowali się na udział w Mistrzostwach Polski sztafet na średnim dystansie w duathlonie. W zawodach rozegranych w Czempiniu wywalczyli srebrny medal!

Wyścig sztafet na średnim dystansie w duathlonie składa się z trzech części. Najpierw jeden z zawodników biegnie 10 km, następnie zmienia się z partnerem, który pokonuje na rowerze dystans 60 km, a na koniec ponownie następuje 10 km biegu.

W Champion Man w Czempiniu za dwa dziesięciokilometrowe odcinki biegu odpowiadał Michał Gmerek. Pierwszy z nich pokonał w czasie 37 minut i 53 sekund, co dało jarocińskiemu duetowi trzecie miejsce po tej części zawodów.

Następnie Przemysław Kuświk pokonał sześćdzisięciokilometrową trasę samotnej jazdy na rowerze, przypominającej jazdę indywidualną na czas. Kuświk uczynił to w najszybszym tempie i już po jednej godzinie, dwudziestu pięciu minutach i czterdziestu ośmiu sekundach (najlepszy wynik!), przekazał znów sztafetową pałeczkę Gmerkowi.

Drugi odcinek biegu Michał pokonał w czasie 39 minut i 51 sekund, co było także drugim wynikiem.

Ostatecznie jarociński duet Gmerek - Kuświk z łącznym czasem 2:45,07 zajął też drugie miejsce i wywalczył srebrny medal. Lepsza o 7 minut i 34 sekundy od jarocińskich żołnierzy była tylko para Filip Janczak i Krzysztof Dąbkowski z Pro-Fit-Bike.