Tomczak w trakcie toruńskich mistrzostw dwukrotnie prezentował się na bieżni. Najpierw wziął udział w biegu na sześćdziesiąt metrów. Tam wygrał serię dwunastą z czasem 8.99. Wynik okazał się także wystarczający do tego, żeby wygrać rywalizację w kategorii M65. Srebro w tej konkurencji zdobył Zbigniew Kostra (Wejherowo, czas 9.14) a brąz Tadeusz Gulbicki (Dobre Miasto, czas 9.20).
To nie był ostatni start jarocińskiego mistrza. Wziął on bowiem także udział w rywalizacji w skoku w dal ponownie w kategorii M65. Tomczak w najlepszej próbie uzyskał cztery metry i czterdzieści siedem centymetrów. Ten wynik pozwolił na zajęcie drugiego miejsca w tej konkurencji. Złoto w skoku w dal wywalczył Marek Grzyb (W-MKLA Masters Olsztyn, 4.98 m) zaś brąz rywalizujący już z Tomczakiem w biegu na 60 metrów Tadeusz Gulbicki (Dobre Miasto, 4.15 m).
Zobacz występ Jana Tomczaka na wideo poniżej. Bieg od 1.40.00
Komentarze (0)