Jan Tomczak z Jarocina medalistą Mistrzostw Polski [WIDEO]

Autor: | Zdjęcie: Relacja wideo organizatora

Jan Tomczak z Jarocina medalistą Mistrzostw Polski [WIDEO] - Zdjęcie główne

Jan Tomczak (tor 7) z Jarocina medalistą Mistrzostw Polski | foto Relacja wideo organizatora

Sport Jan Tomczak z medalami. W rozgrywanych w weekend w Toruniu Mistrzostwach Polski Masters bardzo dobrze zaprezentował się pochodzący z Jarocina Jan Tomczak. W kategorii M65 zawodnik zdobył dwa medale.

Tomczak w trakcie toruńskich mistrzostw dwukrotnie prezentował się na bieżni. Najpierw wziął udział w biegu na sześćdziesiąt metrów. Tam wygrał serię dwunastą z czasem 8.99. Wynik okazał się także wystarczający do tego, żeby wygrać rywalizację w kategorii M65. Srebro w tej konkurencji zdobył Zbigniew Kostra (Wejherowo, czas 9.14) a brąz Tadeusz Gulbicki (Dobre Miasto, czas 9.20).

To nie był ostatni start jarocińskiego mistrza. Wziął on bowiem także udział w rywalizacji w skoku w dal ponownie w kategorii M65. Tomczak w najlepszej próbie uzyskał cztery metry i czterdzieści siedem centymetrów. Ten wynik pozwolił na zajęcie drugiego miejsca w tej konkurencji. Złoto w skoku w dal wywalczył Marek Grzyb (W-MKLA Masters Olsztyn, 4.98 m) zaś brąz rywalizujący już z Tomczakiem w biegu na 60 metrów Tadeusz Gulbicki (Dobre Miasto, 4.15 m).