Reklama

Jacek Tomczak z 7 danem czarnego pasa w judo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Jacek Tomczak został wyróżniony przez Polski Związek Judo. Jarociński trener otrzymał certyfikat nadania 7 dana w judo.

Reklama

W czwartek 21 lipca trener Jacek Tomczak został wyróżniony przez Polski Związek Judo. Jarociński trener otrzymał certyfikat nadania mu 7 dana w judo. W uroczystości udział wzięła zarząd oraz duża grupa byłych i obecnych zawodników klubu Ippon Jarocin, którego Jacek Tomczak przez długi czas był trenerem, a także rodzina trenera. Certyfikat trenerowi Tomczakowi nadał Zbigniew Zamęcki - wiceprezes Dolnośląskiego Związku Judo.

Czym jest siódmy dan judo i ile osób może pochwalić się jego posiadaniem?

Dan to stopień mistrzowski judo. Pierwszy dan uzyskuje się w momencie, w którym zawodnik tej sztuki walki zaliczy egzamin, w którym otrzyma czarny pas. W sumie w judo jest dziesięć danów. Od siódmego dana wzwyż są to jednak stopnie honorowe nadawane na wniosek krajowej federacji przez Europejską (7-8 dan) lub Światową Federację Judo (9-10 dan).

Poza Jackiem Tomczakiem zaszczytu uzyskania siódmego dana w Polsce dostąpiło trzydzieści jeden osób. Wyższe dany w Polsce ma zaledwie jedenaście osób.

Kim jest Jacek Tomczak?

Jacek Tomczak przez wiele lat był nauczycielem w jarocińskim Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. W 1987 roku był jednym ze współzałożycieli klubu Ippon Jarocin. Po przejściu na emeryturę w 2006 roku pozostał trenerem w Ipponie. Jego zawodnicy odnosili wiele sukcesów na arenie krajowej. W 2021 roku przeszedł drugi udar móżdżku, po którym musiał przechodzić intensywną rehabilitacje i wylądował na wózku inwalidzkim.

Trenerowi Jackowi Tomczakowi gratulujemy uzyskania siódmego dana i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy