II kolejka XII Ligi Taekwondo Wesołek

Sport W hali sportowej spółki Sport Pleszew odbyła się II kolejka XII Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UKS Taekwondo Jarocin.

W pięciu kategoriach wiekowych (dzieci do lat 7, dzieci 8-9 lat, młodzików, juniorów młodszych i masters) wystartowało blisko 300 zawodników z 19 klubów. Uczestnicy rywalizowali w czterech odrębnych konkurencjach: poomse (układy formalne), twio-ap-chagi (konkurencja polegająca na wysokości kopnięcia), dubaldangseong dollyo-chagi momtong (ilość kopnięć w ciągu 10 sekund) oraz kyorugi (walka). Poszczególne starty były punktowane i nagradzane medalami.

Z dobrej strony pokazali się reprezentanci UKS Taekwondo Jarocin, którzy wywalczyli łącznie aż 14 medali. Najwięcej zdobyli najmłodsi zawodnicy, startujący w kategorii dzieci do lat 7. Multimedalistką w tej grupie została Matylda Nowak, która wywalczyła aż trzy medale - dwa złote (w układach formalnych i ilości kopnięć) oraz brązowy w wysokości kopnięć). Dwa złote krążki padły łupem Anny Pabich, najlepszej zawodniczki w układach formalnych i ilości kopnięć. Z kolei Nikola Cyplik zdobyła brązowy medal w ilości kopnięć.

W kategorii dzieci 8-9 lat złoty medal w walkach oraz dwa brązowe (za ilość  kopnięć i wysokość kopnięć) zdobył Alan Kaźmierczak.

W zmaganiach młodzików kolejne sukcesy zanotowała na swoim koncie Zuzanna Budasz-Organista, która zdobyła złoty medal za układy formalne i srebrny w walkach.

W juniorach młodszych trzykrotnie na podium stawała Magdalena Nowak. Zawodniczka UKS Taekwondo Jarocin zdobyła złote medale za układ formalny i ilość kopnięć oraz srebrny w walkach.

Tym razem bez medali zakończyli swój start w imprezie Hanna Nowaczyk i Wojciech Adamiak, ale także punktowali w klasyfikacji klubowej, w której UKS Taekwondo Jarocin wywalczył 92 punkty i w gronie 19 klubów uplasował się na 8 miejscu.