Igor Bogaczyński wicemistrzem Polski na 400 m!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kasjaniuk / PZLA

Igor Bogaczyński wicemistrzem Polski na 400 m! - Zdjęcie główne

Igor Bogaczyński z MKL-u Jarocin został w Gorzowie Wlkp. wicemistrzem POlski w biegu na 400 m | foto Tomasz Kasjaniuk / PZLA

Sport Igor Bogaczyński z MKL-u Jarocin został dziś (29 lipca) w Gorzowie Wielkopolskim wicemistrzem Polski seniorów w biegu na 400 m!

W Gorzowie Wielkopolskim odbywają się 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W drugim dniu wielki sukces odniósł sprinter MKL-u Jarocin Igor Bogaczyński, zostając po raz pierwszy w karierze wicemistrzem Polski w biegu na 400 m!

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce 2023. Igor Bogaczyński o 1 setną sekundy od zwycięstwa

Wczoraj podopieczny Mateusza Gościniaka bez wysiłku wygrał swój bieg eliminacyjny. Czas 47,59 s był dopiero siódmym wynikiem, ale najważniejsze było zwycięstwo w swojej serii i pewny awans do finału.

W dzisiejszym finale Igor zaczął bieg bardzo spokojnie. Po około 300 m wyraźnie tracił kilka metrów do dwóch największych faworytów biegu na 400 m - Karola Zalewskiego i Kajetana Duszyńskiego. Na ostatnich stu metrach Bogaczyński - jak przystało na zawodnika, który jeszcze w ubiegłym sezonie był specjalistą od biegów właśnie na 100 i 200 m - popisał się znakomitym finiszem! Tuż przed metą wyprzedził Kajetana Duszyńskiego (czas 46,17 s), a na samej linii mety niemal dogonił Karola Zalewskiego (czas 46,10 s). Walkę o zwycięstwo przegrał o zaledwie jedną setną sekundy (czas Bogaczyńskiego - 46,11 s)!

Komentujący mistrzostwa w telewizji Sebastian Chmara żałował, że Igor nie pobiegł szybciej pierwszych 200 m. Gdyby tak się stało, miałby ogromne szanse na zdobycie tytułu mistrza Polski. Jednakże wywalczenie srebrnego medalu Mistrzostw Polski seniorów w pierwszym sezonie, w którym zawodnik MKL-u Jarocin zaczął biegać na dystansie 400 m, jest również ogromnym sukcesem!

Igor Bogaczyński to utytułowany zawodnik MKL Jarocin

Warto przypomnieć, że Igor Bogaczyński zimą został już halowym wicemistrzem Polski seniorów w Toruniu (wówczas wyprzedził Zalewskiego, a przegrał z Duszyńskim). Nadal pozostaje najszybszym Polakiem na dystansie 400 m w tym sezonie (45,53 s podczas czerwcowego Memoriału Ireny Szewińskiej w Chorzowie), a przed dwoma tygodniami w fińskim Espoo wywalczył wraz z kolegami brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-23 w sztafecie 4 x 100 m!

Jutro (29 lipca) w Gorzowie Wlkp. ostatni dzień Mistrzostw Polski. Na starcie zobaczymy m. in. kolejną wychowankę MKL-u Jarocin, obecnie reprezentującą AZS Poznań - Roksanę Jędraszak. Podopieczna Mateusza Gościniaka bronić będzie w konkursie skoku w dal kobiet złotego medalu wywalczonego przed rokiem w Suwałkach. Ponownie będzie można zobaczyć także Igora Bogaczyńskiego, który tym razem wraz z kolegami ze sztafety 4 x 400 m spróbuje wywalczyć kwalifikację na Mistrzostwa Świata, które za trzy tygodnie rozpoczną się w Budapeszcie.