Igor Bogaczyński srebrnym medalistą 67. Halowych Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce!

Sport Igor Bogaczyński z MKL-u Jarocin został sensacyjnym wicemistrzem kraju podczas 67. Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które w miniony weekend odbywały się w Toruniu.

Podopieczny Mateusza Gościniaka został "czarnym koniem" rywalizacji na dystansie 400 m, mimo iż był to dopiero jego drugi (!) oficjalny start w nowej konkurencji!

Sprinter MKL-u Jarocin zadebiutował na dłuższym dystansie dopiero dwa tygodnie temu podczas mityngu w Toruniu. Zajął wówczas drugie miejsce przegrywając jedynie z Maksymilianem Klepackim. Czas, który wówczas osiagnął - 47,44 s. został uznany za bardzo obiecujący przez byłego reprezentanta Polski, a prywatnie wuja Igora Jacka Bociana.

Podczas Halowych Mistrzostw Polski Igor Bogaczyński dwukrotnie poprawił to osiągnięcie! Najpierw wygrał pierwszy bieg eliminacyjny, osiągając w nim czas 47,34 s. Zawodnik MKL-u nie tylko wyprzedził w tym starcie Maksymiliana Klepackiego, ale osiagnięty przez niego rezultat był drugim wynikiem eliminacji! Dzięki temu w biegu finałowym podopieczny Mateusza Gościniaka rozstawiony został na bardzo dobrym piątym torze.

Igor Bogaczyński srebrnym medalistą 67. Halowych Mistrzostw Polski

W finałowym biegu Igor od początku biegł bardzo dobrze. Utrzymywał miejsce w czołówce. Po około 300 m zajmował trzecią pozycję i nieoczekiwanie pojawiła się szansa na wywalczenie sensacyjnego medalu. W głowach kibiców Bogaczyńskiego pojawiła się jednak niepokojąca myśl. Czy były stu i dwustymetrowiec będzie w stanie wytrzymać do końca dłuższego dystansu? Wówczas zawodnik MKL-u Jarocin dokonał rzeczy niesamowitej!

Wykazał się ogromną ambicją, która zarysowała się na jego twarzy. Dogonił biegnącego przed nim Karola Zalewskiego (AZS UWM Olsztyn - czas na mecie 47,04 s). Nie był w stanie jedynie wyprzedzić zdecydowanego faworyta Kajetana Duszyńskiego (AZS Łódź - czas 46,29 s). Bogaczyński złamał jednak barierę 47 sekund, uzyskując na mecie niesamowity wynik 46,89 s) i rozdzielił na podium obu naszych złotych medalistów ze sztafety mieszanej z Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Igor Bogaczyński nie tylko został halowym wicemistrzem Polski seniorów, ale również zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowców (U-23).

- Występ Igora to absolutna rewelacja. Przygotowanie do sezonu halowego było ogromnym wyzwaniem pod względem logistycznym i bazy treningowej. Starty halowe traktowaliśmy jako tzw. "przerywnik", przygotowujący do sezonu letniego. Jednak po pierwszym starcie halowym dostrzegliśmy szansę na bieganie na wysokim poziomie i postanowiliśmy ją wykorzystać. Start w HMP w Toruniu pokazał, iż Igor jest niezwykle utalentowanym i zdeterminowanym zawodnikiem, który racjonalnie przygotowywany może sięgać po medale imprez seniorowskich. Wynik Igora (46.89) uciera nosa starszym i bardziej doświadczonym zawodnikom, ponieważ dzisiejszy bieg to 3 występ Igora na tym dystansie - skomentował nieoczekiwany ogromny sukces swego podopiecznego trener Mateusz Gościniak.

W mistrzostwach w Toruniu w biegu na 60 m przez płotki kobiet wystartowała także była zawodniczka UKS-u Przełaj Żerków, a obecnie reprezentantka Wisły Puławy Liwia Włoszczyk. W swoim biegu eliminacyjnym zajęła szóste miejsce (czas 8,68 s) i ostatecznie uplasowała się na jedenastej pozycji.