Historyczny pierwszy medal kotlińskich unihokeistów w Elblągu

Autor: | Zdjęcie: SP Kotlin

Historyczny pierwszy medal kotlińskich unihokeistów w Elblągu - Zdjęcie główne

Srebrni medaliści IMS w unihokeju - SP Kotlin | foto SP Kotlin

SportUnihokeiści ze Szkoły Podstawowej w Kotlinie zostali wicemistrzami Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS!

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Kotlinie wywalczyli historyczny, swój pierwszy medal Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. W tradycyjnym 29. Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o "Puchar Bałtyku", rozegranym w Elblągu, zajęli drugie miejsce!

W turnieju wzięło udział osiemnaście najlepszych drużyn z całej Polski. Podopieczni Agaty Czerniak i Artura Błaszczyka wygrali swoją grupę eliminacyjną, w której mierzyli się z zespołami z SP 11 w Nowym Targu, SP 35 w Gdańsku i SP w Górze Św. Małgorzaty. Równie dobrze spisywali się w fazie pucharowej. W spotkaniu o prawo gry w finale pokonali późniejszych brązowych medalistów z SP nr 21 w Opolu. W finale, po zaciętym boju, przegrali z faworytem imprezy, zespołem z SP 1 w Sanoku. Oprócz historycznego wyniku drużynowego unihokeistom z Kotlina przypadło także prestiżowe wyróżnienie indywidualne. Najlepszym strzelcem mistrzostw został bowiem zawodnik SP w Kotlinie Dawid Kantek.