Halowe medale dzieci i młodzików Przełaju Żerków

SportDziesięć medali, w tym aż sześć złotych, zdobyli lekkoatleci UKS-u Przełaj Żerków w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii U-12 i U-14.

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w lekkiej atletyce w kategorii dzieci U-12 i młodzików U-14 rozegrano w Środzie Wlkp. Wzięli w nich udział, z ogromnym powodzeniem, reprezentanci UKS-u Przełaj Żerków. Podopieczni Dawida Bierły wywalczyli w sumie dziesięć medali, w tym aż sześć złotych!

W kategorii dzieci U-12 klub z Żerkowa reprezentowało tylko trzech zawodników, a mimo to zdobyli trzy medale! Podwójnym mistrzem Wielkopolski został Piotr Michalak! Utalentowany zawodnik z Goliny zwyciężył w biegu sprinterskim na 60 m (czas 8,39 s) i wygrał także konkurs skoku w dal, skacząc w najlepszej próbie na odległość 4,65 m. Srebrny medal w biegu na 500 m wywalczył Julian Surma, ustanawiając wynikiem 1.43,68 s swój rekord życiowy. Blisko zdobycia medalu w konkursie skoku w dal był także Pascal Nelka, który z wynikiem 3,82 m zajął czwarte miejsce. Ten sam zawodnik był jeszcze dziewiąty w biegu na 60 m.

Znacznie bardziej liczna, siedemnastoosobowa ekipa Przełajowców, przystąpiła do rywalizacji w kategorii młodzików U-14. W tej kategorii podopieczni Dawida Bierły zdobyli siedem medali, w tym cztery złote. Podwójną mistrzynią Wielkopolski została Gabriela Biernacka. Pochodząca z Goliny zawodniczka triumfowała dwa razy na dystansie sprinterskim 60 m. W klasycznym sprincie uzyskała czas 8,48 s, zaś ten sam dystans z płotkami pokonała w czasie 10,10 s, co jest jej pierwszym rekordem życiowym. Złoto na dystansie 500 m wywalczyła Anna Wolniak, która wynikiem 1.36,02 s także ustanowiła swój rekord życiowy. Również swój najlepszy wynik w dotychczasowych startach ustanowił w Środzie Wlkp. mistrz Wielkopolski w chodzie na dystansie 1000 m Tobiasz Pietras - czas 5.29,19 s. Srebrny medal w biegu na 60 m przez płotki zdobyła Magdalena Grobelna (czas 11,14 s - rekord zyciowy), która przegrała tylko z klubową koleżanką Gabrysią Biernacką. Z kolei brązowy medal w biegu na 60 m zdobyła Aleksandra Wosińska (czas 8,70 s - rekord życiowy), dzięki czemu w tej konkurencji także na podium znalazły się dwie zawodniczki Przełaju.

Poza tym lekkoatleci z Żerkowa kilkukrotnie uplasowali się poza podium, ale na miejscach w czołowej dziesiątce. Sztuka ta udała się m. in. Alicji Grygiel (4. miejsce w skoku w dal i 6. miejsce w biegu na 60 m), Krzysztofowi Plucińskiemu (4. miejsce w biegu na 500 m), Marcelinie Robak (5. miejsce w skoku w dal i 9. miejsce w biegu na 60 m), Mai Walczak (5. miejsce w chodzie na 1000 m), Karinie Gembalskiej (6. miejsce w biegu na 500 m), Aleksandrowi Paszkiewiczowi (7. miejsce w skuku w dal i 9. miejsce w biegu na 60 m) oraz Wojciechowi Knie (10. miejsce w skuku w dal). Ponadto w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski UKS Przełaj reprezentowali także Lena Misiak, Zofia Surma, Kinga Plucińska i Wiktoria Paszkiewicz.