Gwiazdkowy Turniej Szachowy "Mariki" i JKSz-W Jarocin

Autor: | Zdjęcie: Paweł Witwicki

Gwiazdkowy Turniej Szachowy "Mariki" i JKSz-W Jarocin - Zdjęcie główne

Uczestnicy Gwiazdkowego Turnieju Szachowego z Mikołajem | foto Paweł Witwicki

Sport W sali konferencyjnej firmy "Marika" rozegrany został Gwiazdkowy Turniej Szachowy dla juniorów.

W zawodach wzięło udział 22 uczestników, w tym jedna szachistka, najmłodsza w całym gronie Klara Krawcewicz. Rywalizowano na dystansie 7 rund tempem szybkim 2 x 15 minut na zawodnika.

Zwyciężył Paweł Jędrzejak, który wygrał wszystkie siedem potyczek! Na drugiej pozycji uplasował się Bartosz Polaszyk, który przegrał tylko ze zwycięzcą. O najniższe miejsce na podium trwała zacięta walka do ostatniej partii. Ostatecznie zajął je Filip Buchwald, który zdobył 5 punktów. Tyle samo na swoim koncie mieli Damian Surdukowski oraz Julian Krell. Ten ostatni z wymienionych okazał się najlepszym w klasyfikacji dla uczniów szkół podstawowych. Kolejne nagrodzone  miejsca w tej kategorii zajęli Jan Ślotała i Wiktor Marciniak.

Nagrody dla najlepszych i drobne upominki dla wszystkich uczestników przygotowała firma "Marika" oraz Jarociński Klub Szachowo - Warcabowy. Wręczył je tradycyjny Święty Mikołąj. Napoje i słodki poczęstunek zapewnili rodzice członków JKSz-W Jarocin.