GieKSy odpadły z wojewódzkiego Pucharu Polski

GieKSy odpadły z wojewódzkiego Pucharu Polski - Zdjęcie główne

SportNa 1/4 finału swój udział w wojewódzkim Pucharze Polski zakończyły GKS Jaraczewo i GKS Żerków. Obie drużyny były ostatnimi przedstawicielami Ziemi Jarocińskiej w pierwszym etapie rozgrywek, na szczeblu okręgu kaliskiego. Obie swoje ćwierćfinały przegrały zaledwie jedną bramką.

Mecze ćwierćfinałowe w Pucharze Polski WZPN w okręgu kaliskim rozegrane zostały w środę, 13 października. Pierwszy gwizdek na czterech stadionach zabrzmiał o 16:00. Gospodarzami spotkań były m.in. GKS Jaraczewo i GKS Żerków.

GKS Żerków – Victoria Skarszew 0:1

Do Żerkowa przyjechał niepokonany lider V ligi grupy III. Victoria Skarszew była faworytem środowego pojedynku, ale na boisku pod względem stworzonych sytuacji nie było widać dużej różnicy w poziomie obu ekip. Szczególnie w pierwszych minutach, gdy gra toczyła się w środkowej części boiska. Częściej przy piłce utrzymywała się Victoria i to przełożyło się na bramkę w 24. minucie. Zawodnik gości – Stayko Stoychev znalazł lukę w obronie i wszedł w pole karne, położył Mikołaja Parusa i posłał piłkę do siatki. W końcówce pierwszej połowy gra przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie, ale akcje nie były na tyle składne, aby zmienił się wynik. Po zmianie stron obie drużyny miały swoje sytuacje. Przed najlepszą po stronie GieKSy stanął Adam Gabryszak, ale nie udało mu się posłać piłki do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem Victorii. Ostatecznie to zawodnicy ze Skarszewa wywieźli z Żerkowa korzystny wynik i awansowali do półfinału.

GKS Żerków: M. Parus – D. Pilarczyk, S. Karolczak, T. Potocki, P. Dutkowiak, M. Jujka (46’ A. Gabryszak), P. Dolata (72’ K. Strzelczyk), B. Kujawa (46’ M. Rzepa), K. Hetmańczyk, P. Kujawa (46’ K. Witczak), P. Karcz (67’ M. Barański)

GKS Jaraczewo – Piast Czekanów 0:1

„Na papierze” łatwiejsze zadanie miał GKS Jaraczewo. Ich rywalem był przedostatni zespół V ligi grupy III – Piast Czekanów, który wciąż czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Już w 2. minucie padła bramka na stadionie w Jaraczewie. Piłka skoczyła na murawie przed Konradem Glinkowskim, co zaowocowało stratą. Zawodnik gości Kacper Grzmil wykorzystał sytuację sam na sam i wyprowadził Piast na prowadzenie na samym początku spotkania. Jednak ekipa z V ligi nie prezentowała się tego dnia najlepiej. Poza bramkową sytuacją, mieli jeszcze jedną, której nie wykorzystali. Swoje szanse na doprowadzenie do wyrównania miała GieKSa. Jeszcze w pierwszej połowie w poprzeczkę uderzył Dariusz Małecki. Z kolei po zmianie stron do bramki trafił Tomasz Mikołajczak, ale sędzia odgwizdał spalonego. Dobrym strzałem pod poprzeczkę z dystansu popisał się także Sebastian Wach, ale jeszcze lepsza okazała się parada bramkarza gości, która uchroniła ich przed bramką. Mimo licznych ataków, ekipie z Jaraczewa nie udało się doprowadzić do wyrównania i również musiała pożegnać się z pucharowymi rozgrywkami w ćwierćfinale.

GKS Jaraczewo: S. Krawczyk – D. Józefiak (60’ K. Tomczak), M. Urbaniak, K. Glinkowski, K. Wieliński – S. Wach, D. Małecki, D. Bolek (60’ H. Nawrocki) – F. Glinkowski, T. Mikołajczak, P. Rzepka