Gabriela Biernacka potrójną medalistką finału ogólnopolskiego "Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich"!

Sport Gabriela Biernacka ze Szkoły Podstawowej w Golinie, zawodniczka UKS-u Przełaj Żerków, zdobyła złoto i dwa brązowe medale podczas finału ogólnopolskiego zawodów "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" w Warszawie!

Finał ogólnopolski zawodów "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie", zorganizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, odbył się w Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. Wzięło w nim udział po 18 dziewcząt i 18 chłopców z roczników 2011 i 2012 z każdego województwa, wyłonionych w szesnastu zawodach eliminacyjnych. W 36-osobowej reprezentacji Wielkopolski znalazło się aż czworo lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej w Golinie, podopiecznych nauczyciela wychowania fizycznego Sebastiana Waszkiewicza! Łącznie w Warszawie rywalizowało 576 zawodników.

Każdy z finalistów musiał wystąpić w jednej z dwóch konkurencji biegowych (60 m lub 300 m) i jednej z trzech konkurencji technicznych (skok wzwyż, skok w dal, rzut piłeczką palantową). Wyniki osiągnięte przez zawodników w poszczególnych konkurencjach przeliczane były na punkty, których suma z obu startów dawała końcowy wynik w dwuboju.

Znakomicie w Warszawie zaprezentowała się Gabriela Biernacka. Utalentowana lekkoatletka pobiegła najszybciej z wszystkich dziewcząt startujących na dystansie 300 m! Zwyciężyła z czasem 44,89 s, za co otrzymała złoty medal i tytuł mistrzyni Polski w tej konkurencji! Z kolei w skoku w dal w najlepszej próbie osiągnęła odległość 4,40 m. W dwuboju reprezentantka SP w Golinie i UKS-u Przełaj Żerków uzyskała 210 punktów, co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce (wspólnie z Aleksandrą Wiśniewską z MKL-u Toruń) i zdobyć brązowy medal. Zwyciężyła Nicola Dutka-Wołoch z Wawelu Kraków, która za swoje wyniki na 60 m i w skoku w dal zdobyła 228 punktów. Drugie miejsce zajęła Malina Polewiak z MOS-u Opole, która uzyskała 218 punktów. Dodatkowo Gabrysia Biernacka została także wytypowana do składu reprezentacji naszego województwa w sztafecie mieszanej 8 x 200 m. Wielkopolska zajęła w niej trzecie miejsce, a  zawodniczka z Goliny w ten sposób otrzymała drugi w tych zawodach brązowy medal.

Pozostali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Golinie - Marcelina Robak, Hubert Misiak i Filip Pawełczyk - uplasowali się dalszych miejscach w rywalizacji dwubojowej, ale wszyscy zmieścili sie w czołowej setce.

Finał ogólnopolski zawodów "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" miał niezwykle wysoką rangę. Zwycięzcy otrzymywali tytuły mistrzów kraju, a dwudniową rywalizację obserwowało liczne grono byłych i obecnych gwiazd polskiej lekkoatletyki, m. in.: Tomasz Majewski, Sebastian Chmara, Anna Jesień, Wojciech Nowicki, Dawid Tomala, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz, Damian Czykier, Paweł Wojciechowski i inni.