Drużyna pod nazwą Dziki Jarocin zajęła trzecie miejsce w drugiej edycji turnieju Pick And Roll Streetball Mds w Kościanie.
Zespół w składzie: Wiktor Zachwieja, Mateusz Lis, Jakub Becella, Oliwier Dziewiątka i Piotr Banaszak wziął udział w zmaganiach Pick And Roll Junior w kategorii U-15 i młodsi. Do zmagań przystąpiło dziewięć drużyn, w tym ekipa dziewcząt MKS-u MOS Konin. Mistrzynie Wielkopolski w kategorii U-14 zajęły piąte miejsce. Dziki Jarocin stanęły na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowe medale. Zwycięstwo w turnieju odnieśli miejscowi koszykarze z drużyny Zajezdnia Team, którzy w finale pokonali Nocnych Misiów.
Członkowie jarocińskiej drużyny na co dzień grają w koszykówkę na osiedlowych boiskach wraz ze starszymi kolegami. Cieszą się z sukcesu w turnieju w Kościanie, ale chcieliby móc trenować w profesjonalnym klubie, z wykwalifikowanymi trenerami i prawdziwym zapleczem sportowym. Marzy im się także utworzenie amatorskiej ligi koszykówki, która pozwoliłaby się rozwijać koszykarkim talentom z naszego regionu.
Komentarze (0)