Dwunasty "międzynarodowy" medal Komorzanki!

Sport Dwie reprezentantki UKS-u Komorzanka Komorze Przybysławskie - Danuta Bożejewicz do lat 8 i Patrycja Tomczak do lat 16 - wzięły udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w warcabach klasycznych (64-polowych). Z bułgarskiego Kraniewa srebrny medal, wywalczony w grze błyskawicznej, przywiozła Danuta Bożejewicz.

W mistrzostwach, rozgrywanych w nowoczesnym kompleksie sportowo - rekreacyjnym "Aquqlife" w bułgarskim Kraniewie, wzięło udział blisko 130 młodych warcabistów z piętnastu państw świata. Rywalizowali oni w sześciu grupach wiekowych - do lat 8, do lat 10, do lat 13, do lat 16, do lat 19 i do lat 26. W każdej grupie rozegrane zostały trzy turnieje - w grze błyskawicznej (3 minuty + 2 sekundy za wykonany ruch), w grze szybkiej (7 minut + 3 sekundy za ruch) i grze klasycznej (30 minut + 10 sekund za wykonany ruch).

W najmłodszej kategorii dziewcząt do lat 8 bardzo dobrze spisała się Danuta Bożejewicz. Znakomicie zaprezentowała się w turnieju w grze błyskawicznej, w którym została wicemistrzynią świata! Zdobyła w nim osiem punktów (w ośmiu rundach), tyle samo, co złota medalistka Altynay Samatova z Kazachstanu. Srebro wywalczone przez Bożejewicz to już dwunasty medal zdobyty na różnych imprezach międzynarodowych przez reprezentantów Komorzanki w warcach 64-polowych. W dwóch pozostałych turniejach podopieczniej Andrzeja Ziai nie udało się zająć miejsc na podium. W grze szybkiej uplasowała się na piątej pozycji, a rywalizację w grze klasycznej ukończyła na szóstym miejscu.

Z kolei Patrycja Tomczak, która na początku sierpnia w Turcji zdobyła pierwszy w historii Komorzanki medal Mistrzostw Europy Juniorów w warcabach stupolowych, tym razem w Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych na mniejszej warcabnicy nie zdołała przebić się na podium. W turnieju blitzowym (gra błyskawiczna) i klasycznym zajmowała miejsca jedenaste, zaś w rapidzie (gra szybka) uplasowała się na dwunastym miejscu.