Autor: | Zdjęcie: UKS Przełaj Żerków

Dwoje lekkoatletów Przełaju Żerków medalistami V Memoriału Ireny Szewińskiej w Toruniu - Zdjęcie główne

Piotr Michalaka i Gabriela Biernacka | foto UKS Przełaj Żerków

SportDwoje młodych lekkoatletów Przełaju Żerków - Gabriela Biernacka i Piotr Michalak - zdobyło trzy medale podczas V Halowego Ogólnopolskiego Memoriału Ireny Szewińskiej w Toruniu.

V Ogólnopolski Memoriał Ireny Szewińskiej, rozegrany w Toruniu, to nieoficjalne halowe Mistrzostwa Polski w kategorii młodzików U-14 i dzieci U-12. Wzięło w nich udział dwoje lekkoatletów UKS-u Przełaj Żerków Gabriela Biernacka i Piotr Michalak.

Oboje startowali na dwóch sprinterskich dystansach. Niewiele też brakowało, a oboje zdobyliby po dwa medale.

W biegu na 60 m młodziczek U-14 Gabriela Biernacka w eliminacjach ustanowiła swój nowy rekord życiowy - 8,32 s. W finale popełniła jednak niewielki błąd na starcie i do mety dotarła na pechowym dla sportowców czwartym miejscu (czas 8,40 s). To drobne niepowodzenie Gabrysia powetowała sobie na dystansie 200 m, zdobywając srebrny medal! Czasem 26,78 s ustanowiła swój nowy rekord życiowy i zaledwie o dwie dziesiąte sekundy przegrała walkę o złoty medal z o rok starszą od siebie reprezentantką AZS-u Poznań Barbarą Baranowską.

Piotr Michalak z kolei fantastycznie spisał się w biegu na 60 m dzieci U-12. Zdecydowanie zwyciężył, ustanawiając swój nowy rekord życiowy czasem 8,65 s. Natomiast w biegu na 200 m Michalak wywalczył srebrny medal. Wynik 29,20 s jest oczywiście najlepszym rezultatem uzyskanym dotychczas na tym dystansie przez młodego lekkoatletę. Zawodnik Przełaju przegrał jedynie z o rok starszym od siebie Michałem Machelem z Olsztyna.

Oboje medaliści trenują w UKS-ie Przełaj Żerków z trenerem Dawidem Bierłą, ale jednocześnie ćwiczą również w Szkole Podstawowej w Golinie, gdzie ich opiekunem jest odkrywca ich sportowych talentów Sebastian Waszkiewicz.