Dwóch szachistów JKSz-W Jarocin z nowymi kategoriami

Sport W Ślesinie odbył się II Ślesiński Turniej Klasyfikacyjny w szachach. Startowali w nim szachiści z Jarocina.

Zawody rozgrywano w czterech grupach, w zależności od posiadanego rankingu. W ślesińskich turniejach wzięli udział zawodnicy z całej Wielkopolski, a także z województwa kujawsko - pomorskiego.

W grupie D (zawodnicy z rankingiem 1000 do 1250 punktów) rywalizowało także dwóch szachistów z Jarocina. Oliwier Woźniak po pięciu rundach miał na swym koncie komplet pięciu punktów! Porażka w szóstej partii sprawiła, że zawodnik JKSz-W Jarocin stracił szanse na zwycięstwo  w tej grupie turniejowej. W ostatniej siódmej rundzie Woźniak mógł walczyć o drugie miejsce w turnieju, ale musiał się niestety przedwcześnie wycofać z rozgrywek i ostatecznie z pięcioma punktami na koncie zajął piąte miejsce. Oliwier Wożniak uzyskał w tym turnieju wynik pozwalający zdobyć także IV kategorię szachowę.

Drugi z jarocińskich szachistów Filip Buchwald w siedmiu rundach zdobył cztery punkty (3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki). Ostatecznie zajął dwudzieste drugie miejsce w gronie 62 uczestników. Filip zdobył także w Ślesinie V kategorię szachową.