Dwa wyjazdowe zwycięstwa piłkarek Jaroty

Autor: | Zdjęcie: Jarota Jarocin

Dwa wyjazdowe zwycięstwa piłkarek Jaroty - Zdjęcie główne

Piłkarki Jaroty cieszyły się z drugiego zwycięstwa w rundzie wiosennej IV ligi kobiet | foto Jarota Jarocin

Sport Piłkarki Jaroty Jarocin mają za sobą dwa pierwsze mecze rundy rewanżowej w IV lidze kobiet. Oba spotkania z zespołami z Wolsztyna i Piły podopieczne Mirosława Czajki wygrały.

Przed tygodniem zawodniczki Jaroty, podobnie jak na rozpoczęcie rozgrywek, pokonały 2:0 Grom Wolsztyn. Ostatni zespół w tabeli rozgrywek okazał się wymagającym rywalem i długo dość skutecznie bronił się przed atakami zawodniczek Jaroty. Bohaterką spotkania została Oliwia Krysińska. Najpierw popisała się instynktem strzeleckim w polu karnym Gromu. Ozdobą spotkania był jednak jej gol z rzutu wolnego, zdobyty w końcówce spotkania.

W minioną niedzielę podopieczne Mirosława Czajki zagrały w Miasteczku Krajeńskim z KPP Powiatem Pilskim. Ciężkie boisko nie sprzyjało technicznie grającym piłkarkom Jaroty, mimo to mecz był bardzo zacięty. Okazje do zdobycia gola dającego prowadzenie miały Zofia Łagoda (trafiła w poprzeczkę) oraz bohaterka poprzedniego spotkania Oliwia Krysińska (trafiła w słupek). Tuż przed przerwą zespół z Jarocina wyprowadziła jednak na prowadzenie Julia Słomianna.

Po zmianie stron zespół z Piły mocno zaatakował, zagrażając raz po raz bramce Eweliny Czajki. W końcu w 49. minucie po kontrataku Joanna Stachowicz doprowadziła do wyrównania. Po tym golu mecz się zaostrzył. Już pięć minut później Jarota znów objęła prowadzenie. Faulowana w polu karnym była Kinga Waszak. Sama poszkodowana podeszła do rzutu karnego i wykonała go pewnie. Później kilkukrotnie piłkarkom Jaroty dopisało szczęśćie, bowiem zawodniczki z Piły zmarnowały kilka znakomitych okazji do zdobycia wyrównującego gola. W końcu w 76. minucie, po podaniu Marleny Rebelki, znów Kinga Waszak ustala wynik spotkania, zapewniając podopiecznym Mirosława Czajki drugie zwycięstwo.

- Mecz toczony na małym, śliskim boisku był bardzo zacięty. Mieliśmy w drugiej połowie trudne chwile, ale wóczas ciężar gry wzięła na siebie najlepsza na boisku w tym meczu, nasza kapitan Alicja Oczkowska. W ułożeniu gry w drugiej połowie bardzo pomogła jej Paulina Tylak. Runda rewanżowa jest przeważnie trudniejsza i już wiemy to po tych dwóch ciężkich meczach wyjazdowych. Poprzeczka idzie w górę i nikt jej nie opuści. My też nie! - deklaruje trener piłkarek Jaroty Mirosław Czajka.

KPP Powiatu Pilskiego - Jarota Jarocin 1:3 (0:1)

0:1 - Julia Słomianna (43.)

1:1 - Joanna Stachowicz (49.)

1:2 - Kinga Waszak - z rzutu karnego (54.)

1:3 - Kinga Waszak - po podaniu Marleny Rebelki (76.)

Jarota: E. Czajka - J. Urna, J. Zięta (56. M. Rebelka), A. Nawrocka, J. Słomianna (46. P. Tylak), K. Waszak (88. B. Wrembel), A. Oczkowska, Z. Łagoda (82. J. Kałużna), O. Krysińska, W. Spalony (46. K. Szalczyk), N. Andrzejczak (78. A. Miłoszyk)