Dwa medale w pierwszym dniu Mistrzostw Polski U-20

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Fanpage MKL-u Jarocin

Dwa medale w pierwszym dniu Mistrzostw Polski U-20 - Zdjęcie główne

Igor Bogaczyński finiszował na trzecim miejscu w biegu na 100 m. podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie | foto Fanpage MKL-u Jarocin

Sport Niezwykle udany był dla lekkoatletów MKL-u Jarocin pierwszy dzień Mistrzostw Polski Juniorów U-20, które odbywają się w Lublinie. Podopieczni Mateusza Gościniaka wywalczyli już dwa medale. Roksana Jędraszak wywalczyła srebro w konkursie skoku w dal, a Igor Bogaczyński zdobył brązowy medal w biegu na 100 m.

Roksana Jędraszak była kandydatką do medali w konkursie skoku w dal. Dobrą dyspozycję potwierdziła już rano w eliminacjach. Pierwszy mierzony skok (w drugiej serii, gdyż poprzedni był spalony), na odległość 5,81 m zapewnił zawodniczce MKL-u Jarocin awans do finału z drugim wynikiem. Można było z góry zakładać, że walka o złoty medal rozegra się między Jędraszak a rewelacyjną w tym sezonie Anną Martuszewicz z MKL-u Toruń. Konkurs finałowy był popisem tych dwóch zawodniczek. Obie we wszystkich udanych próbach przekraczały granicę sześciu metrów! Złoty medal wywalczyła Martuszewicz, która wynikiem 6,49 m po raz kolejny w tym sezonie poprawiła swój rekord życiowy. Roksana również spisała się rewelacyjnie. W piątej próbie uzyskała odległość 6,23 m. Skoczyła zatem o pięć centymetrów dalej niż podczas seniorskich Mistrzostw Polski przed tygodniem w Poznaniu. Tym samym po raz kolejny potwierdziła minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy U-20, które odbędą się w estońskim Tallinie oraz na Mistrzostwa Świata U-20, które zostaną rozegrane w Kenii.

Znakomicie spisał się także sprinter Igor Bogaczyński. Chrześniak Jacka Bociana, olimpijczyka z Sydney z igrzysk w 2000 roku, w eliminacjach wygrał swoją serię, uzyskując drugi czas - 10,55 s. W najważniejszym biegu Bogaczyński, najmłodszy z całej stawki finalistów, finiszował na trzeciej pozycji, osiągając czas 10,56 s. Zwycięzca, Jakub Pietrusa ze Stryszawy wynikiem 10,32 s pobił rekord Polski juniorów U-20! Nasz sprinter z Raszew wypełnił minimum na Mistrzostwa Europy w Tallinie.

W piątek z pozostałych reprezentantów MKL-u Jarocin na stadionie w Lublinie zaprezentowała się jeszcze Daria Pluta w eliminacjach biegu na 400 m. Zawodniczka MKL-u Jarocin pobiegła w tej samej serii, co rewelacja obecnego sezonu, olimpijka na Igrzyska w Tokio, Kornelia Lesiewicz. Członkini "Aniołków Matusińskiego" pewnie zwyciężyła, natomiast Daria Pluta dobiegła do mety trzecia z czasem 58,05 s. Był to dziesiąty rezultat eliminacji, co oznacza, że zawodniczkę MKL-u zobaczymy w sobote w finale B.

Mistrzostwa będą trwały jeszcze w sobotę i niedzielę. W sobotę na starcie będzie można oglądać ponownie Igora Bogaczyńskiego, w eliminacjach biegu na 200 m oraz trójkę zawodniczek MKL-u Jarocin - Julię Pawełczyk oraz siostry Patrycję i Karolinę Bieleckie w biegu na 2000 m z przeszkodami.

Natomiast w niedzielę będzie można dopingować m. in. płotkarzy UKS-u Przełaj Żerków - Natalię Drzewiecką i Szymona Juszczaka.