Drugie ligowe zwycięstwo piłkarek Jaroty

Autor: | Zdjęcie: Jarota Jarocin

Drugie ligowe zwycięstwo piłkarek Jaroty - Zdjęcie główne

Piłkarki Jaroty przed drugim w tym sezonie meczem ligowym z Wełną Skoki | foto Jarota Jarocin

SportDrugie zwycięstwo zanotowały na swoim koncie piłkarki Jaroty Jarocin w nowym sezonie piłkarskiej IV ligi kobiet. W drugiej kolejce podopieczne Mirosława Czajki ograły 3:0 w Skokach miejscową Wełnę.

Mecz w Skokach, z nowicjuszem rozgrywek IV ligi kobiet miejscową Wełną, miał być względnie łatwą przeprawą dla podopiecznych Mirosława Czajki. Tymczasem mimo iż do kadry meczowej powróciły zawodniczki, których zabrakło w inaugurującym nowy sezon pojedynku z KKP Powiatu Pilskiego (Ewelina Czajka, Weronika Spalony, Kinga Waszak i Angelika Miłoszyk), spotkanie było wzgklędnie wyrównane. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a zbyt śmiałe szarże zawodniczek Jaroty bezpardonowo przerywane były faulami przez twardo grające piłkarki Wełny. Odczuły to na własnych kościach szczególnie Zofia Łagoda, Kinga Waszak i Natalia Andrzejczak. Ta ostatnia zreszta została zmieniona w przerwie.

Dopiero w 36. minucie Oliwia Krysińska zdołała prostopadłym podaniem wyprowadzić na pozycję "sam na sam" z bramkarką Wełny Natalię Andrzejczak, a napastniczka Jaroty pewnie umieściła piłkę w siatce, zaepwniając Jarocie prowadzenie.

W drugie połowie zespół ze Skoków musiał śmielej zaatakować, aby spróbować odrobić straty. Otworzyło to podopiecznym Mirosława Czajki możliwość gry z kontrataku. W 56. minucie Weronika Spalony zagrała piłkę w tempo do Oliwii Krysińskiej i rozgrywająca jarocińskiego zespołu podwyższyła prowadzenie. Wreszcie w 73. minucie ładna trójkowa akcja Angeliki Miłoszyk, Oliwii Krysińskiej i Kingi Waszak zakończyła się precyzyjnym strzałem zza szesnastki w wykonaniu ostatniej z wymienionych.

Uderzeń z dystansu próbowały jeszcze także Alicja Oczkowska, Weronika Spalony, Beata Wrembel i Martyna Galbierska, ale nie udało się już więcej razy zaskoczyć bramkarki Wełny.

- Przyjechaliśmy do bieniaminka po trzy punkty, ale zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo. Wełna zagrała bardzo ambitnie i ma w swoich szeregach kilka ciekawych zawodniczek. Musimy poprawić nasze celowniki, bo w meczu derbowym z Kanią będzie to niezbędne - wybiega już w najbliższą przyszłość trener Mirosław Czajka.

Wełna Skoki - Jarota Jarocin 0:3 (0:1)

0:1 - Natalia Andrzejczak (36.)

0:2 - Oliwia Krysińska (56.)

0:3 - Kinga Waszak (73.)

Jarota: Ewelina Czajka - Julia Urna, Aleksandra NAwrocka, Julita Urbańska, Laura Cichoń (68. Angelika MIłoszyk), Alicja Oczkowska, Zofia Łagoda (80. Beata Wrembel), Weronika Spalony, Oliwia Krysińska, Kinga Waszak (85. Karolina Prządka), Natalia Andrzejczak (46. Martyna Galbierska)