Dobre złego początki

Autor: | Zdjęcie: Damian Walkowiak

Dobre złego początki - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin w pierwszej połowie podjęła walkę z liderem I ligi Rugby Białystok, ale ostetecznie mecz zakończył się zwycięstwem faworytów | foto Damian Walkowiak

Sport W minioną sobotę rugbyści Sparty Jarocin w prestiżowym pojedynku podejmowali lidera I ligi - Rugby Białystok. Niestety, zespół z Podlasia zwyciężył, choć choć zespół z Jarocina postraszył faworytów, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Miłe złego początki - tak najprościej można opisać pojedynek Spartan z liderem I ligi. Plan na ten mecz, jaki obrali podopieczni Błażeja Kalinowskiego, wydawał się dobrany odpowiednio. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando zespołu z Jarocina. Sparta do przerwy prowadziła z Rugby Białystok wyraźnie 17:7.

Na początku drugiej połowy Sparta utrzymywała presję na boisku i przewagę w posiadaniu piłki. Z czasem jednak faworyci przetrzymali napór Spartan i swoimi kontratakami zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bardzo duża intensywność spotkania dała się we znaki zawodnikom z Jarocina. Pomimo dokonania kilku zmian w składzie, Sparta nie odzyskała już odpowiedniego wigoru i goście z Białegostoku osiągnęli przekonujące zwycięstwo.

W pozostałych pojedynkach obecnego sezonu podopieczni Błażeja Kalinowskiego walczyć będą o wejście do wielkiego finału, który rozegrany zostanie na początku czerwca. Praktycznie nie ma już szans, aby został on rozegrany w Jarocinie, ale ważnym zadaniem będzie zdobycie prawa gry w tym finale. Na razie, już w najbliższą sobotę, rugbystów Sparty czeka kolejny trudny pojedynek. Tym razem udadzą się do stolicy na mecz z warszawską Legią.

RK Sparta Jarocin - Rugby Białystok 24:45 (17:7)
Punkty dla Sparty: Kacper Włodarek 9 (P, 2 pd), Maciej Brodzik 5 (P), Patryk
Jankowski 5 (P), Filip Robakowski 5 (P).
Punkty dla Rugby Białystok: Igor Kocimski 15 (6 pd, K), Mateusz Perzyna 5 (P),