Dobra gra, punkt, ale zwycięstwa Jaroty w Jarocinie wciąż brak [ZDJĘCIA]

Sport Jarota Jarocin w meczu siódmej kolejki III ligi, gr. 2 podejmowała na własnym boisku Gedanię Gdańsk. Jak poszło podopiecznym Piotra Garbarka?

Gedania Gdańsk - tegoroczny beniaminek III ligi, gr. 2. Zespół ten w XXI wieku jeszcze nie występował na tak wysokim poziomie, a co za tym idzie nigdy wcześniej nie mierzył się z Jarotą Jarocin. Bycie beniaminkiem nie zdeprymowało jednak podopiecznych Krystiana Ryczkowskiego, gdyż w sześciu spotkaniach zgromadzili aż 13 punktów, co sprawiło, że po sześciu kolejkach tracili zaledwie trzy punkty do Olimpii Grudziądz, która jest liderem rozgrywek.

W porównaniu z wysoko przegranym spotkaniem z Olimpią Grudziądz w składzie Jaroty doszło do trzech zmian. Do składu wrócili Emil Jędraszak i Mikołaj Jankowski, którzy zastąpili Szymona Soińskiego i Marcina Konopkę. Na ławce wylądował także Kacper Szaflarski. Jego miejsce w pierwszej “11” zajął powracający do Jaroty Michał Grobelny.

Najważniejsze wydarzenie I połowy

4’ Pierwsza groźniejsza akcja Jaroty. Emil Jędraszak zgrywa piłkę na prawą stronę do Mikołaja Jankowskiego. Ten dośrodkowuje, ale na rzut rożny wybija obrońca gości.

7’ Rzut wolny dla Gedanii. Dośrodkowanie zakończone jest jednak niecelnym strzałem.

12’ Zamieszanie w polu karnym Jaroty kończy się uderzeniem z woleja jednego z  piłkarzy gości, ale jest to ponownie strzał niecelny.

13’ Akcja Jaroty z prawej strony boiska. Szymon Komendziński gra dwójkowo z Jankowskim. Ten wypatruje Sebastiana Kamińskiego. Pomocnik Jaroty oddaje celny strzał, ale wyłapuje go Mateusz Machola.

24’ Tym razem akcja JKS-u z lewej strony. Piotr Skokowski dośrodkowuje na pole karne. Z centrą radzą sobie piłkarze Gedanii. Z okolicy szesnastego metra celne uderzenie głową oddaje jeszcze Mikołaj Jankowski.

26’ Rzut wolny dla Gedanii. Strzał z około dwudziestu metrów mija minimalnie bramkę Sebastiana Lorka.

45’ Do przerwy Jarota Jarocin remisuje z Gedanią Gdańsk 0:0

Najważniejsze wydarzenia II połowy

49’ GOOOOL Jarota obejmuje prowadzenie. Rajd prawą stroną Kamińskiego zakończony zgraniem w pole karne. Do piłki dopada Mikołaj Jankowski, który strzela gola na 1:0

55’ Rzut rożny dla Gedanii. Po centrze strzał jednak jest niecelny.

57’ Jarota ma aut blisko pola karnego Gedanii. Piłkarze gości przejmują jednak piłkę i wychodzą z kontrą, jednak kolejne ich uderzenie jest niecelne. Tymczasem na trybunach kibice zaczynają wspierać piłkarzy obu drużyn.

59’ Kolejna kontra Gedanii po kolejnym przejęciu autu, jednak tym razem piłka ląduje na słupku.

69’ Akcja lewą stroną Dominika Konopackiego. Pomocnik Jaroty schodzi do środka i oddaje strzał zza pola karnego, jednak jest on minimalnie niecelny.

74’ Niezła akcja Jaroty. Szymon Soiński zagrywa do Kacpra Szaflarskiego. Ten zagrywa wzdłuż bramki. Dobrze jednak interweniuje bramkarz. Piłkę dobija jeszcze Krzysztof Bartoszak, ale ponownie na posterunku Mateusz Machola

80’ Kolejna akcja Dominika Konopackiego lewą stroną. Zagrywa on piłkę do Kamińskiego. Ten próbuje oddać uderzenie, ale dobrze grają w defensywie goście. Po chwili na bramkę uderza Michał Grobelny. Gospodarze domagają się rzutu karnego za zagranie ręką, ale sędzia im go nie przyznaje.

81’ Jarota znów dokończy mecz w dziesiątkę. Po wyżej wspomnianej akcji Gedania próbuje wyjść z kontrą, którą faulem stopuje Michał Marszałkiewicz za co zostaje ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką

82’ GOOOOL Gedania wykorzystuje grę w przewadze i wyrównuje stan gry. Sebastiana Lorka pokonuje Bartosz Zalewski.

90’ + 2 Akcja gości z prawej strony zakończona centrą. Dośrodkowanie wyłapuje jednak Lorek.

90’ + 4 Rzut wolny dla Jaroty. Dośrodkowanie Kamińskiego wybite przez zawodników Gedanii. Uderzać próbował jeszcze Szymon Soiński, ale jego strzał jest bardzo niecelny.

90’ + 5 Koniec spotkania. Jarota Jarocin remisuje z Gedanią Gdańsk 1:1.

Jarota Jarocin - Gedania Gdańsk 1:1 (0:0)

49’ 1:0 Mikołaj Jankowski

82’ 1:1 Bartosz Zalewski

Jarota: Sebastian Lorek - Szymon Komendziński (Ż), Marcin Maćkowiak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski (kapitan) (60’ - Szymon Soiński) - Michał Grobelny (Ż), Michał Marszałkiewicz (Ż, Ż, CZ) - Sebastian Kamiński, Mikołaj Jankowski (71’ - Kacper Szaflarski), Emil Jędraszak (60’ - Dominik Konopacki) - Krzysztof Bartoszak

Trener: Piotr Garbarek (Ż)

Gedania: Mateusz Machola - Łukasz Molga, Krzysztof Bąk, Paweł Flis - Kamil Kankowski, Ryszard Sumiński (46’ - Filip Sosnowski), Wojciech Zyska, Mateusz Szymański (55’ - Mateusz Pogorzalski)- Bartosz Zalewski, Michał Gajewski (68’ - Maciej Gorwa) - Adam Duda (75’ - Bartosz Apostołowicz)

Piotr Garbarek - trener Jaroty Jarocin

Myślę, że można ocenić ten mecz pozytywnie. Tych aspektów pozytywnych było zdecydowanie więcej niż tych negatywnych. Znowu prowadzimy 1:0 i tracimy bramkę. Z drugiej strony, jeśli meczu nie można wygrać to nie można też go przegrać. Szkoda bardzo tego remisu, bo mieliśmy sytuację, by ten mecz wygrać. Oczywiście Gedania też miała swoje okazje jak chociażby słupek po kontrze, którą sami im daliśmy w prezencie. Liga jest długa i wciąż będziemy szukać kolejnych punktów.

Michał Grobelny - pomocnik Jaroty Jarocin

Potrzebowałem chwili, żeby się zaadaptować do gry na poziomie trzeciej ligi. Mecz był wyrównany i sprawiedliwy, więc remis to jak najbardziej zasłużony wynik, choć z perspektywy boiska wydawało mi się, że to my mieliśmy klarowniejsze sytuacje, także kwestią czasu jest to, że będziemy wkrótce zdobywać trzy punkty w kolejnych spotkaniach.

Wnioski po spotkaniu

Plusy:

+ Długie posiadanie piłki - Jarota pod tym względem dominowała w posiadaniu piłki i potrafiła to w wielu momentach wykorzystać.

+ Walka o odzyskanie piłki po stracie - nawet jeśli Jarota straciła piłkę, to zakładała wysoki pressing i w miarę szybko ją odzyskiwała.

+ Nie ilość a jakość (do pewnego momentu) - W pewnym momencie Jarota miała 75% skuteczność strzałów. W końcowych fragmentach ta skuteczność spadła, ale JKS szukał zwycięstwa.

+ Niepozwolenie przeciwnikowi na oddawanie celnych strzałów - w całym meczu Gedania oddała zaledwie jeden celny strzał a to wiele mówi o postawie defensywy Jaroty.

+ Atmosfera na meczu - dawno na meczu Jaroty nie było takiego dopingu zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Całą zabawę zaczęły dzieci, a w pewnym momencie podłączyli się do nich dorośli, co sprawiło, że spotkanie było nie tylko przyjemne dla oka, ale i ucha.

Minusy:

- Głupie straty piłki w postaci niepotrzebnych fauli i dużej ilości spalonych - po każdej z tych strat przeciwnicy mogli zagrozić bramce Jaroty. To, że rzadko to robili to inna sprawa

- Duże wahania kiedy piłka była w polu karnym - Jarota często miała piłkę w polu karnym, ale często zabrakło decyzji o tym by, zamiast się kiwać, podać do wolnego kolegi

- Dużo kontr Gedanii - szczególnie w drugiej połowie Gedania często wychodziła z kontrami a jedna z nich przyniosła nawet bramkę

Oceny piłkarzy Jaroty po meczu z Gedanią

Sebastian Lorek 6

Kiedy trzeba było, był na posterunku. Ocena byłaby wyższa, gdyby zachował czyste konto, a tego się nie udało zrobić, choć zabrakło niewiele.

Szymon Komendziński 6,5

Dobrze spisał się na obu bokach obrony. Kiedy było trzeba angażował się w akcję ofensywne. W defensywie również dobrze. Na plus asysta. Na minus nie do końca potrzebna żółta kartka.

Dawid Idzikowski, Marcin Maćkowiak - obaj 6

Dobry mecz w wykonaniu obu stoperów Jaroty. Nie popełnili znaczących błędów, nie wyróżnili się niczym ponad stan.

Piotr Skokowski 5,5

Mecz dobry, ale zdjęcie w 60. minucie sprawia, że nie miał zbyt wielu okazji na wykazanie się. Prawda jest też taka, że dużo więcej akcji szło dziś prawą stroną niż lewą, na której gra kapitan JKS-u.

Michał Grobelny 6,5

Bardzo dobry powrót do Jarocina w wykonaniu Grobelnego. Angażował się często w akcje ofensywne, nieźle spisywał się również w odbiorze i rozprowadzaniu akcji. Podobnie jak w przypadku Komendzińskiego mały minus za żółtą kartkę.

Michał Marszałkiewicz 4,5

Nie zagrał źle. Skąd więc taka ocena. Dwie żółte, a w konsekwencji czerwona kartka sprawiły, że nie mógł dokończyć spotkania.

Sebastian Kamiński 7

Bardzo dużo rajdów prawą stroną, które kończyły się różnego rodzaju wrzutkami. To także od niego zaczęła się akcja bramkowa. Był jednym z najlepszych dziś na boisku.

Mikołaj Jankowski 8

Najlepszy dziś na boisku. Zagrał jak na „10” przystało, a więc świetnie w ofensywie, ale kiedy trzeba było schodził nieco niżej by rozgrywać piłkę no i przede wszystkim strzelił bramkę. Wyrównał już liczbę bramek zdobytych w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu - pozostaje czekać na kolejne gole i kolejne tak dobre występy.

Emil Jędraszak 5

Zagrał bardzo chaotycznie, brakowało często w jego grze dokładności, przez co też tracił piłkę i zaprzepaszczał szansę kolegów.

Krzysztof Bartoszak 6

Niezły mecz. Szkoda, że nie udało mu się wpisać na listę strzelców, choć były ku temu okazje, ale może być na pewno zadowolony ze swojego występu.

Dominik Konopacki, Szymon Soiński, Kacper Szaflarski - wszyscy 5,5

Wszyscy zmiennicy zagrali na podobnym poziomie, stąd też zostają ocenieni identycznie.

Kolejne spotkanie Jarota Jarocin zagra w piątek 16 września. Podopieczni Piotra Garbarka zmierzą się na wyjeździe ze Stolemem Gniewino. Początek tego spotkania przewidziano na godzinę 18:00.