Cztery medale Przełaju w halowym memoriale Szewińskiej

Autor: | Zdjęcie: UKS Przełaj Żerków

Cztery medale Przełaju w halowym memoriale Szewińskiej - Zdjęcie główne

Medaliści Memoriału Szewińskiej z UKS-u Prezłaj Żerków | foto UKS Przełaj Żerków

SportCztery medale wywalczyli młodzi lekkoatleci UKS-u Przełaj Żerków w Ogólnopolskim Memoriale Pamięci Ireny Szewińskiej w Toruniu.

Podopieczni Dawida Bierły wywalczyli w Ogólnopolskim Memoriale Pamięci Ireny Szewińskiej w Toruniu cztery medale i pobili wiele rekordów życiowych.

W kategorii dzieci U-12 jedną z indywidualności zmagań był Piotr Michalak. Zawodnik UKS-u Przełaj Żerków zdobył w Toruniu dwa złote medale - na 60 m i na 200 m. Na obu dystansach ustanowił swoje nowe rekordy życiowe (8,29 s na 60 m i 27,48 na 200 m). W tej samej kategorii wiekowej siódmy w skoku w dal był Pascal Nelka, a w biegu na 60 m ten sam zawodnik ustanowił swój rekord życiowy (9,98 s).

W kategotrii dzieci starszych U-14 dwa medale zdobyła Gabriela Biernacka. Po najcenniejszy kruszec zawodniczka Przełaju sięgnęła w biegu na 200 m (27,46 s), zaś na dystansie 60 m wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal (8,40). W tej kategorii wiekowej rekordy życiowe ustanowili także: Anna Wolniak na 600 m (1.48,91 s), Krzysztof Pluciński w biegach na 60 m (8,80 s) i 200 m (29,88 s), Aleksander Paszkiewicz na 60 m (8,92 s), Marcelina Robak (8,75 s) na 60 m i Magdalena Grobelna w biegu na 200 m (30,70 s).

W kategorii młodzików U-16 blisko podium, na czwartym miejscu w biegu na 600 m, znalazł się Jan Przybylski (1.31,90 s - rekord życiowy). Z kolei na piątym miejscu w biegu na 60 m ppł ukończyła rywalizację Oliwia Antczak (9,85 - rekord życiowy). Ta sama zawodniczka uplasowała się na siódmej pozycji w biegu płaskim na 60 m (8,36 s - rekord życiowy).

Z kolei w Spale dobrą formę zaprezentowała zawodniczka MKL-u Jarocin Julia Idzikowska, która zajęła drugie miejsce w kategorii Open w biegu na 600 m (czas 1.38,02 s).