Cztery medale naszych lekkoatletów w Mistrzostwach Polski LZS-ów

Autor: | Zdjęcie: Przełaj Żerków

Cztery medale naszych lekkoatletów w Mistrzostwach Polski LZS-ów - Zdjęcie główne

Reprezentanci Przełaju Żerków na Mistrzostwa Polski LZS-ów | foto Przełaj Żerków

SportLekkoatletki UKS-u Przełaj Żerków i MKL-u Jarocin wywalczyły po dwa medale podczas Mistrzostw Polski LZS w kategorii juniorów do lat 18 i 20.

Mistrzostwa Polski LZS w kategorii juniorów U-18 i U-20 rozegrano w Pile. Wzięły w nich udział reprezentacje dwóch klubów z powiatu jarocińskiego - UKS-u Przełaj Żerków oraz MKL-u Jarocin. Obie ekipy wywalczyły po dwa medale.

Reprezentanci Przełaju Żerków startowali w Pile tylko w kategorii juniorów młodszych U-18. Złoty medal dla klubu z Żerkowa zdobyła w biegu na 100 m przez płotki Zofia Domańska. W finale podopieczna Dawida Bierły ustanowiła nowy rekord życiowy, pokonując ten dystans w równe 14 sekund! Domańska pobiła także swój rekord w biegu na 200 m (czas 25,59 s), ale w nim znalazła się tuż za podium.

Z kolei srebrny medal w chodzie na 5000 m wywalczyła Paulina Walczak (czas 28.47,61 s). Blisko miejsca na podium był taże trzeci z reprezentantów Przełaju Marek Arndt, który w biegu na 110 m ppł zajął czwarte miejsce. Wynik finałowy (15,42 s) nie może zostać uznany za nowy rekord życiowy zawodnika z Żerkowa, ponieważ wiał zbyt silny wiatr. Ale w eliminacjach Arndt osiągnął czas 15,80 s, który też jest lepszy od poprzedniego rekordu życiowego. Arndt zajął także dziewiąte miejsce w biegu na 400 m ppł.

Bardzo dobry występ w Pile znatowali także podopieczni Mateusza Gościniaka. W biegu na 400 m przez płotki juniorek młodszych U-18 srebrny medal zdobyła Julia Idzikowska. Jej czas (63,48 s - rekord życiowy) był zaledwie o dwie setne gorszy od zwyciężczyni Noemi Orzechowskiej z Vectry Włocławek. Natomiast w biegu na tym samym dystansie, ale w starszej grupie wiekowej juniorów U-20 brązowy medal wywalczyła Wiktoria Krawczyk. Czas jaki osiągnęła (64,19 s) to także jej nowy rekord życiowy. Blisko podium była również Marcelina Gościniak, która w grupie starszej (U-20) w biegu płaskim na 400 m osiągnęła czas 58,42 s.