Biernacka w hali też najlepsza w Polsce

Sport Gabriela Biernacka zdobyła złoty medal i pobiła rekord zawodów (nieoficjalny rekord Polski) podczas finału ogólnopolskiego Halowych "Czwartków lekkoatletycznych" w biegu na 300 m w kategorii dziewcząt do lat 12!

Gabriela Biernacka, uczennica Szkoły Podstawowej w Golinie, zwyciężyła w biegu na 300 m dziewcząt do lat 12 podczas Halowych "Czwartków lekkoatletycznych", które rozegrano w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Zawodniczka trenująca lekkoatletykę w UKS-ie Przełaj Żerków nie tylko pewnie zwyciężyła, ale też ustanowiła nowy rekord Polski "Czwartków lekkoatletycznych" w kategorii U-11. Podopieczna Sebastiana Waszkiewicza (w szkole) i Dawida Bierły (w klubie) jako pierwsza w Polsce pokonała podczas finału Halowych "Czwartków lekkoatletycznych" dystans 300 m poniżej 45 sekund (dotychczasowy rekord Zofii Tomczyk z Łowicza ustanowiony został w 2019 roku i wynosił 45,10 s). Biernacka uzyskała znakomity rezultat 44,52 s.! Drugie miejsce zajęła Lea Kolasa z Redy (45,07 s, czyli także lepiej od najlepszego dotychczas wyniku), a na trzecim uplasowała się Roksana Gałka z Krakowa (czas 46,29 s.). Warto także podkreślić, że Biernacka uzyskała tak znakomity wynik, mimo iż pobiegła na najtrudniejszym technicznie i najmniej wygodnym dla wysokich zawodników pierwszym torze!

Tym samym Gabrysia Biernacka w jednym roku została złotą medalistką "Czwartków lekkoatletycznych" zarówno na otwartym stadionie, jak również w hali!