Reklama

Gdzie są najlepsze pączki w Jarocinie? Trwa głosowanie [RANKING]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Gdzie są najlepsze pączki w Jarocinie? Trwa głosowanie [RANKING]  - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

#wspieramjarocinskie Gdzie są najlepsze pączki w Jarocinie? Już za dwa dni tłusty czwartek. Cukiernie i piekarnie przeżyją tego dnia prawdziwe oblężenie. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w słodkości na terenie Jarocina i okolic? Weź udział w naszym rankingu

Reklama

Najlepsze pączki w Jarocinie. Tłusty czwartek - skąd się wziął?

Założeniem tłustego czwartku było świętowanie odejścia zimy i nadejścia wiosny. Tego dnia ucztowanie polegało głównie na jedzeniu tłustych potraw oraz piciu wina. Początkowo pączki były przygotowywane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną. Rzymianie podobnie obchodzili tzw. tłusty dzień. W Polsce tłusty czwartek pojawił się już w XVII wieku na dworach i w większych miastach. Na początku XX wieku tradycha pojawiła się również na wsiach.

Ranking na najlepsze pączki w Jarocinie. #wspieramjarocinskie

Na Facebookowej grupie #wspieramjarocinskie opublikowaliśmy otwartą ankietę, w której internauci mogą przez kilka dni głosować na najlepszą cukiernię, piekarnię czy pączkarnie w Jarocinie. Kto bowiem jak nie nasi czytelnicy wie najlepiej, które miejsce oferuje najsmaczniejsze pączki? GŁOSUJ TUTAJ

Na ten moment na ponad 14 pozycji oddano blisko 500 głosów. Zapraszamy do głosowania oraz składania własnych propozycji i miejsc w Jarocinie, w których można zjeść pyszne pączki.

Zabawa trwa do 23 lutego 2022, do godziny 15:00 GŁOSUJ TUTAJ

Wyniki i tym samym najlepsze miejsca na zakup słodkości ogłosimy w samo czwartkowe święto.

Ranking na najlepsze pączki. Przed rokiem wygrała "Pączkownia". 

Ubiegłoroczny Ranking na grupie #wspieramjarocinskie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Czołówka naszego zestawienia zaczęła się zarysowywać już chwilę po uruchomieniu głosowania. Jeden z lokali jednak cieszył się największą popularnością. Prezentujemy zwycięzcę oraz pozostałą dwójkę najlepszych pączkarni w Jarocinie według internautów. 

TOP 3 2021:

  1. Pączkownia - 280 głosów
  2. Cukiernia Ania - 156 głosów
  3. S.H.P Zgoda - 90 głosów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE