Reklama

Ceny warzyw i owoców na targowisku. Sprawdź zanim wybierzesz się na targ

Opublikowano: 30 lipca 2021 09:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

#wspieramjarocinskie Ceny warzyw i owoców na targowisku. Sprawdź zanim wybierzesz się na targ

Reklama

Ile kosztują w tym tygodniu warzywa i owoce na targowisku? Odnotowaliśmy lekki spadek cen poszczególnych warzyw, ale i także owoców - mówią sprzedawcy. Cieszą się klienci, bo w dzisiejszych czasach każdy grosz jest ważny - informuje jedna z kupujących owoce na lokalnym targowisku.

-Co piątek przychodzę na targ i kupuje swoje ulubione owoce. Zawsze na weekend mam świeże jabłka. Czasami robię z nich konfitury, ale zazwyczaj czekam z tym do września, wówczas jabłka, gruszki i śliwki są jeszcze tańsze - informuje Pani Jadwiga z Jarocina. Mam swoje stałe stoisko i tylko w tym miejscu kupuje. Kiedyś kupowałam warzywa i owoce w marketach, ale to jest ten sam smak, co od lokalnego plantatora. Teraz nawet gdyby jabłko kosztowało złotówkę wolałabym mimo już swojego wieku, a jestem po siedemdziesiątce przyjść tutaj, odstać w kolejce, dołożyć kilka groszy i kupić tutaj owoc lub warzywo - dodaje Pani klientka.

-Takich klientów mamy bardzo dużo informuje sprzedawca. Staramy się, by nasz towar, który sprzedajemy na targowisku był zawsze świeży. Cieszymy się jak ludzie do nas wracają. To wyróżnienie dla naszej firmy - mówi producent i zarazem sprzedający na targowisku Pan Wiesław.

Jak kształtują się ceny owoców w piątek na jarocińskim targowisku?

Owoce jagodowe

Najdroższe są owoce jagodowe. Za kilogram malin trzeba zapłacić od 20 do 25 zł zależy od wielkości tego owocu. Litr leśnych jagód kosztuje 15 zł, a jeżyn 28 zł /kg. Ceny borówki amerykańskiej od ubiegłego tygodnia spadły i obecnie kosztują 15 zł. Porzeczki w zależności od odmiany kupimy od 7 do 9 zł za kilogram. Tradycyjnie najdroższa jest porzeczka czarna.

Owoce pestkowe

Podobnie jak w poprzednim tygodniu za morelę, nektarynkę trzeba zapłacić około 10 zł za kilogram. Za brzoskwinie 6 złotych. Za krajowe śliwki zapłacimy średnio 6-7 zł. Czereśnie, wiśnie można nabyć po 8 zł za kilogram. Winogrona bardzo słodkie żółte 12 złotych.

Owoce ziarnkowe

Tradycyjnie jabłka są najtańsze z owoców. W sprzedaży są jeszcze odmiany z ubiegłorocznego zbioru, ale pojawiły się najwcześniejsze z dojrzewających jabłek mowa tutaj o papierówkach. Za kilogram tych niezwykle smacznych, aromatycznych jabłek trzeba zapłacić 6 złotych. Ubiegłoroczne kosztują od złotówki do trzech złotych.

A jak kształtują się ceny warzyw? Sprawdź szczegółowe zestawienie cen

  • Seler 4 zł

  • Por 5 zł/kg

  • Kapusta 4-5 zł w zależności od wielkości

  • Bób 8zł/kg

  • Fasolka 6 zł/kg

  • Cebula 3 zł/kg

  • Ziemniaki 1-2 zł/kg

  • Pomidory 5 zł/kg

  • Sałata 1-2 zł sztuka

  • Kalafior 4 zł

  • Włoszczyzna 5 zł pęczek

  • Ziemniaki 1,5 zł/kg

  • Ogórek gruntowy 3,5 zł/kg

  • Czosnek 2-3 główka

  • Bób 5 zł/0.5 kg

  • Papryka 10 zł/kg

  • Kalarepa 2 zł sztuka

 Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    ..

    co to jest papirówka?