Reklama

Dołącz do Rady Kobiet w Rolnictwie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fotolia.com

Dołącz do Rady Kobiet w Rolnictwie! - Zdjęcie główne

foto fotolia.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo Zgłoś swoją kandydaturę do Rady Kobiet w Rolnictwie. W skład Rady Kobiet wchodzą przedstawicielki Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ministerstwa, Kasy Rolniczego, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa oraz jednostek doradztwa rolniczego. Rada stanowi organ doradczy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Reklama

- Mieszkanko wsi, działaj z nami na rzecz podniesienia znaczenia roli kobiet w rozwoju obszarów wiejskich. Jeżeli jesteś radną, sołtyską, wójtem, burmistrzem albo pełnisz inną funkcję liderki lokalnej społeczności wiejskiej - zaproponuj swoją kandydaturę do Rady Kobiet w Rolnictwie - zachęca Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

- Pomimo pełnego zaangażowania w działalność gospodarstw, a także wykonywania często tych samych obowiązków co mężczyźni, polskie rolniczki nadal potrzebują wsparcia instytucjonalnego i finansowego. Razem zdziałamy więcej! Podpowiemy, zainicjujemy, zarekomendujemy! - czytamy w komunikacie MRiRW.

Resort zachęca kobiety do wysyłania zgłoszeń drogą mailową na adres: [email protected]

- Opisz swoje doświadczenia w zakresie działalności na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Uzasadnij dlaczego mamy wybrać właśnie Ciebie i pokaż swoje propozycje działań w ramach Rady - czytamy. 

- W związku z ograniczoną liczbą miejsc, zastrzegamy, że wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z kwalifikacją do udziału w Radzie. O naszej decyzji będziemy powiadamiać indywidualnie - podaje resort rolnictwa.

JAKIE SĄ ZADANIA RADY KOBIET W ROLNICTWIE

Do zadań Rady należeć będzie m.in. analiza bieżącej sytuacji kobiet na obszarach wiejskich i identyfikowanie ich problemów, rekomendowanie i podejmowanie inicjatyw w zakresie polepszania lub wzmacniania pozycji i roli kobiet na obszarach wiejskich, ich aktywizacja, a także przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby kobiet niepełnosprawnych.

Rada będzie  inicjować różne akcje społeczne, organizować szkolenia, debaty i konferencje oraz wspierać programy i kampanie społeczne, podnoszące świadomość w zakresie praw kobiet.

Rada będzie rekomendować działania mające służyć promowaniu dobrych praktyk w rolnictwie i przetwórstwie, m.in. w produkcji ekologicznej żywności, a także dziedzictwa i kultury wsi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy