Reklama

Skorzystaj z dotacji na wymian e sklepowej witryny i fasady budynku Sfinansujemy do 70% inwestycji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Skorzystaj z dotacji na wymian e sklepowej witryny i fasady budynku  Sfinansujemy do 70% inwestycji - Zdjęcie główne

foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Od marca tego roku przedsiębiorcy mogą korzystać z dofinansowania w ramach programu Jarocińska Witryna 2022. Wsparcie do 20 tys. zł można teraz otrzymać na jeszcze lepszych warunkach.

Korzystne zmiany w regulaminie programu

Dwa miesiące po ogłoszeniu programu Jarocińska Witryna 2022 do regulaminu wprowadzone zostały korzystne dla wnioskodawców zmiany.  Pierwsza dotyczy zakresu prac. Dotychczas dotację można było wykorzystać wyłącznie na odnowienie witryny. Teraz wsparcie można przeznaczyć także na remont fasady budynku. Zwiększyła się również procentowa wartość dofinansowania. Wcześniej można było pozyskać do 50% wartości inwestycji, nie więcej niż 20 tys. zł. Teraz dotacja może wynieść do 70% wartości zadania, co jest jednoznaczne ze zmniejszeniem wkładu własnego wnioskodawcy. Beneficjenci programu mogą także teraz skorzystać z zaliczki, która umożliwi podjęcie prac, czego nie było we wcześniejszym regulaminie przyznania dotacji. Teraz dotacja zostanie przekazana w dwóch transzach: pierwsza to zaliczka w wysokości 50%, druga połowa zostanie zrefundowana po wykonaniu zadania. Zmiana dotyczy także terminu składania wniosków na rok 2022. Będą one przyjmowane w trybie ciągłym, do wyczerpania środków.

Witryny i fasady będą dopełnieniem rewitalizacji

Gminny program Jarocińska Witryna 2022, wspierający przedsiębiorców, realizowany jest w ramach rewitalizacji Śródmieścia Jarocina. Po przebudowie dróg, zasadzeniu nowych drzew, krzewów i bylin, odnowienie witryn sklepowych i fasad budynków będzie dopełnieniem prac wykonywanych w centrum Jarocina. Witryna jest swoistym przedłużeniem ulicy i ma ogromny wpływ na wygląd danego obszaru.Program adresowany jest do właścicieli, użytkowników wieczystych nieruchomości, dzierżawców i podmiotów zarządzających nieruchomościami w centrum Jarocina. Obejmuje on ulice: Mickiewicza, Barwickiego, Gołębią, Kościelną, Krótką, Łąkową, Małą, Rynek, Szpitalną, Średnią, Śródmiejską, Św. Ducha, Targową, Kilińskiego, Wąską, Wodną, Wolności, Wrocławską oraz Wyszyńskiego.

Witryny i fasady budynków są na wysokości wzroku. To właśnie one są przez nas zauważane w pierwszej kolejności - nie drogi i chodniki, nie to co zostało wcześniej pod tymi drogami wkopane. Teraz, kiedy wiele ulic w centrum już zostało zrewitalizowanych, a kolejne inwestycje zmierzają do zakończenia, jest to dobry moment, by pomyśleć o innych elementach rewitalizacji Śródmieścia, takich jak witryny i fasady budynków. Po to, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze.

Adam Pawlicki - Burmistrz Jarocina

Dotacja z gminy – na co?

Pieniądze należy przeznaczyć na wymianę/aranżację/wystrój witryn i odnowienie fasady. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi do 20 tys. zł (w ramach programu można pozyskać do 70 % dofinansowania, 30% stanowi wkład własny). Dotacja zostanie przekazana w dwóch transzach: pierwsza to zaliczka w wysokości 50%, druga połowa zostanie zrefundowana po wykonaniu zadania.

Co należy zrobić?

Złożyć wniosek wraz z załącznikami: kosztorysem, dokumentacją fotograficzną obecnego stanu, koncepcją graficzną, dokumentem potwierdzającym prawa własności do nieruchomości, dokumentem potwierdzającym tytuł prawny osoby uprawnionej/osób uprawnionych do reprezentowania wnioskodawcy i składania oświadczeń woli i zaciągania w jego imieniu zobowiązań, zgodę pozostałych właścicieli na złożenie wniosków i reprezentowanie przez wnioskodawców.

Gdzie składać wnioski?

Wnioski można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie, ul. T. Kościuszki 15b. Przyjmowane będą do wyczerpania środków. Więcej informacji pod nr tel. 62 747-91-02.

Regulamin, wniosek do wypełnienia oraz inne dokumenty znajdziesz tutaj: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy