Reklama

Rodzaje domów drewnianych. Jaki dom wybrać dla siebie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Rodzaje domów drewnianych. Jaki dom wybrać dla siebie? - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Jeśli chcesz mieć piękny drewniany dom, nie musisz posiadać ogromnego budżetu czy dużej działki. Jednym kryterium jest wybór odpowiedniego dla siebie typu domu z drewna – tak, są różne rodzaje. Ten artykuł przybliży Ci każdy rodzaj domu drewnianego, a Ty będziesz mógł zdecydować, który jest dla Ciebie najlepszy.

Reklama

Nie jest tajemnicą, że sektor budownictwa znacząco się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. Szczególną uwagą cieszą się gotowe domy drewniane, których takie cechy jak konkurencyjna cena czy krótszy czas budowy sprawiają, że wielu z nas zamienia dom z cegły na dom z drewna.

A. Domy drewniane z bali

Domy z bali są niezwykle popularnym rodzajem domów drewnianych, które zazwyczaj kojarzą nam się z rustykalną chatką otoczoną drzewami. Jednak niewiele osób wie, że taka konstrukcja jest poddawana obróbce hydraulicznej. Następnie, wszystkie elementy są montowane bezpośrednio na działce poprzez wiercenie i łączenie gwoździami. W miejscach styków stosowana jest naturalna izolacja, dzięki czemu domy tego typu są doskonale ocieplone. Domy z bali są bardzo wytrzymałe i mają długą żywotność, a ich konserwacja nie wymaga dużego nakładu pracy oraz czasu. Ponadto, bale mają niezwykłe właściwości, wśród których jest wysoka zdolność do magazynowania ciepła i niższy stopień wilgotności. Dużą zaletą domów z bali jest to, że doskonałe połączenia i masywne konstrukcje materiałów zapewniają wysoką odporność na trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe. Ten rodzaj domu bez wątpienia jest wyjątkowy.

B. Domy drewniane prefabrykowane

Domy drewniane prefabrykowane to wykonane fabrycznie gotowe elementy domu (ściany, sufit, etc.) składające się z drewnianych paneli. Te elementy są następnie transportowane na docelowe miejsce budowy, po czym na betonowym fundamencie wykonywany jest faktyczny montaż domu i łączenie prefabrykatów. Wcześniej, prefabrykaty są poddawane odpowiedniej obróbce, co sprawia, że są niezwykle trwałe i wytrzymałe – mogą służyć nawet 100 lat. Domy tego rodzaju są budowane bardzo szybko, a kosztują niewiele. Mówiąc dokładniej, prefabrykowane domy z drewna są o około 25-30% tańsze niż domy z cegły i betonu. Jeśli chodzi o montaż budynku to jest on uzależniony od architektury i wielkości domu, ale zwykle trwa to około 3-7 dni, w tym czasie możemy tylko obserwować, jak szybko powstaje Twój wymarzony dom.

C. Domy drewniane na kółkach

Ten rodzaj domów z drewna jest przez wiele osób uważany za specyficzny, a inna nazwa tych budynków to domy mobilne. Tego typu domy drewniane są budowane na podwoziu i mogą być holowane przez pojazdy o ładowności do 3,5 tony. Dzięki temu, domy mobilne mogą być przetransportowane w dowolne miejsce i są doskonałym wyborem dla poszukiwaczy przygód. Ponadto, domy mobilne mają od 4 do 7 metrów długości – w zależności od wybranego modelu i preferencji klienta. Natomiast, jeśli chodzi o wysokość, mają około 4 metrów wysokości i 2,5 metrów szerokości. Może te domy nie są dużych rozmiarów, ale posiadają wszystkie niezbędne elementy potrzebne do komfortowego życia. Zazwyczaj składają się z otwartych przestrzeni, a jedynym wydzielonym pomieszczeniem jest łazienka. Do zalet domów mobilnych z drewna można zaliczyć to, że posiadają dobrą izolację i mogą być używane zarówno latem, jak i zimą. Jednak najczęściej jest to wybór klientów, którzy chcą mieć domek wakacyjny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE