Reklama

Rewitalizacja Śródmieścia Jarocina: Nowe nawierzchnie jeszcze w tym roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Jarocin

Rewitalizacja Śródmieścia Jarocina: Nowe nawierzchnie jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne

rewitalizacja Jarocina | foto Gmina Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Na większości ulic w centrum Jarocina, objętych rewitalizacją, jeszcze w tym roku pojawi się nawierzchnia asfaltowa lub granitowa. Pozostałe - zyskają ją do końca przyszłego roku.

Pierwsze efekty rewitalizacji można podziwiać na ul. Kościelnej, która stała się wizytówką prac prowadzonych w Śródmieściu. Docelowo – tak pięknie będzie w całym centrum Jarocina, a wykonana inwestycja posłuży mieszkańcom przez kolejne dekady.

Prace związane z realizacją największego w historii Jarocina projektu rewitalizacji, realizowane są obecnie na blisko 30 odcinkach ulic. Najbardziej uciążliwe roboty, związane z rozkopaniem miasta rozpoczęły się na początku ubiegłego roku. Dotychczas, w ich ramach wymieniona została większość przestarzałej i wyeksploatowanej, a przez to awaryjnej, infrastruktury podziemnej.

Teraz przyszedł czas na wykonanie infrastruktury naziemnej. Nową nawierzchnię zyskały już, np. ul. Wodna, ul. Szpitalna i ul. Śródmiejska na odcinku pomiędzy ul. Barwickiego i ul. Hallera. Mieszkańcy mogą bezpiecznie i tzw. „suchą nogą” korzystać z położonej tam pierwszej warstwy asfaltu. Podobna nawierzchnia, a także - granitowa, już wkrótce pojawi się na innych ulicach Śródmieścia, co szczegółowo przedstawia tabela z harmonogramem prac. Ostateczny termin zakończenia robót drogowych podany w harmonogramie związany jest z położeniem ostatniej warstwy nawierzchni. Po nowym asfalcie i granitowej kostce będziemy chodzić jednak znacznie wcześniej.

UWAGA: Inwestor dopuszcza korekty w harmonogramie z przyczyn od niego niezależnych (tj. m.in. warunki atmosferyczne, wykopaliska archeologiczne, pandemia COVID - 19, itp.)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE