Reklama

Przepływowe ogrzewacze wody - czy warto na nie stawiać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Przepływowe ogrzewacze wody - czy warto na nie stawiać? - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Przepływowe ogrzewacze wody to wydajne urządzenia, które znajdują uznanie wśród wielu Polaków. Pozwalają na szybkie i tanie ogrzewa C.W.U., a ich codzienne użytkowanie nie sprawia najmniejszych problemów. Podpowiadamy, jakie są ich rodzaje i dlaczego warto w nie inwestować.

Reklama

 

Źródło zasilania podgrzewaczy wody

Przepływowe ogrzewacze mogą być zasilane na dwa sposoby, za pomocą gazu lub prądu. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze w użytkowaniu, ale wymaga posiadania więcej miejsca. Tego rodzaju urządzenia stanowią częsty widok w starszych blokach z instalacją gazową. Wymagają posiadania otwartej komory spalania oraz komina lub zamkniętej połączonej z przewodem powietrzno-spalinowym. Druga opcja jest znacznie bezpieczniejsza w użytkowaniu. Coraz większą popularnością, w szczególności w nowym budownictwie cieszą się elektryczne ogrzewacze przepływowe. Te urządzenia zasilane prądem podgrzewają wodę w bardzo krótkim czasie, co oznacza niewielkie straty energii i obniżoną wysokość comiesięcznych rachunków. W zależności od rodzaju instalacji elektrycznej mogą to być modele jednofazowe lub trójfazowe. Należy pamiętać, że moc takie urządzenia musi zostać dostosowana do ilości punktów poboru wody oraz liczby mieszkańców danego gospodarstwa domowego.

Sterowanie przepływowych ogrzewaczy wody

Omawiany rodzaj urządzeń może być sterowany hydraulicznie. Takie rozwiązanie oznacza uzależnianie temperatury wody od mocy jej strumienia. Najprościej rzecz ujmując, mały strumień oznacza wyższą temperaturę. Takie modele ogrzewaczy wyróżniają się przystępną ceną, ale są mniej dokładne od swoich droższych, elektronicznych odpowiedników. Takie urządzenia mogą być wyposażone w nowoczesne wyświetlacze, które pozwalają na komfortowe regulowanie temperatury C.W.U. Taki panel pozwala na określenie temperatury oraz preferowanej siły strumienia. Dużą zaletą przepływowych ogrzewaczy wody sterowanych elektronicznie jest oszczędność wody oraz energii.

Przepływowe ogrzewacze jednopunktowe i wielopunktowe

Jak sama nazwa wskazuje modele jednopunktowe, pozwalają na obsługiwanie pojedynczego punktu poboru wody, na przykład zlewozmywaka w kuchni. Takie rozwiązanie sprawdza się w domach, w których kuchnia i łazienka znajdują się daleko od siebie. Urządzenia charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami, niewielką mocą i przystępną ceną. Ponadto, nowoczesne modele są atrakcyjne wizualnie i wkomponują się w modernistyczną aranżację wnętrz. Ogrzewacze wielopunktowe pozwalają obsługiwać wszystkie punkty poboru wody w gospodarstwie domowym. Ich moc powinna być na tyle duża, że umożliwiać ich wykorzystywanie jednocześnie. W przypadku domów lub mieszkań z wannami moc takiego urządzenia powinna wynosić ponad 20 kW. Ponadto, należy pamiętać, że w przypadku modeli wielopunktowych ich wydajność jest uzależniona od miejsca montażu. Należy je instalować mniej więcej w połowie odległości pomiędzy kuchnią a łazienką. Dzięki temu będą gwarantowały szybkie podgrzewanie wody, a zarazem nie będą powodowały dużych strat energii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy