Reklama

Postępowanie restrukturyzacyjne - na czym polega?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Postępowanie restrukturyzacyjne - na czym polega? - Zdjęcie główne

foto freepik.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Utrzymanie firmy i zadanie o jej finanse jest bardzo trudne i wymaga sporo czasu oraz nakładu pracy. Warto wiedzieć, że każdy przedsiębiorca narażony jest na problemy, które pojawiają się na drodze, które prowadzić mogą do występowania trudności ze spłacaniem długów i rachunków. Jeśli dojdzie do takich problemów warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy specjalistów. Potrzebne może okazać się przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego. Chcąc dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, warto zapoznać się z naszym poradnikiem. W jednym miejscu zebraliśmy wszystkie najpotrzebniejsze informacje.

 

 

Czym jest postępowanie restrukturyzacyjne?

Postępowanie restrukturyzacyjne to nic innego jak działania przeprowadzone przez profesjonalistów, które mają na celu wyprowadzenie firmy na prostą. Jest to plan, który ma pomóc spłacać wszystkie długi i zadbać o interesy firmy. Jeśli postępowanie to zostanie przeprowadzone w prawidłowy sposób, można mieć pewność, że szansa na utrzymanie firmy na rynku znacząco się zwiększa. Jednak nie można zapomnieć o tym, że plan spłacania długów musi zostać zatwierdzony przez sąd. Jeśli sąd najwyższy zauważy jakiekolwiek nieprawidłowości w powstałym planie, które doprowadzą do działania na niekorzyść wierzycieli, to plan ten nie zostanie zaakceptowany, co oznaczać będzie, że wszystkie prace w tej dziedzinie będą musiały zostać przeprowadzone od początku.

 

Kiedy przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego jest potrzebne?

Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego jest konieczne w momencie, w którym dochodzi do problemu ze spłacaniem rachunków i długów. Warto wiedzieć, że tego rodzaju działania rozpoczynane są zazwyczaj wtedy, gdy firma zostanie uznana za niewypłacalną. Kiedy pojawia się taki problem? Niewypłacalność zostaje uznana kiedy firma przez trzy miesiące nie jest w stanie płacić rachunków i regulować płatności względem wierzycieli. To właśnie wtedy warto zdecydować się na pomoc specjalistów. Jednak nie jest to jedyny moment, w którym można zdecydować się na takie działania. Można to zrobić, kiedy pojawia się ryzyko występowania niewypłacalności. Chcąc dowiedzieć się więcej na ten temat, można zapoznać się z serwisem internetowym Polski Portal.

 

Kto powinien zająć się przeprowadzaniem postępowania restrukturyzacyjnego?

Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego samodzielnie nie jest możliwe. Do tego trzeba mieć doświadczenie, wiedzę i kwalifikacje. Więcej na temat tego jak przeprowadzić postępowanie restrukturyzacyjne można dowiedzieć się z portalu Polskie Newsy.

Wiedząc nieco więcej na ten temat można zadbać o interesy firmy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy