Reklama

Państwowa Szkoła Muzyczna ogłasza nabór. Dołącz już teraz!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Państwowa Szkoła Muzyczna

Państwowa Szkoła Muzyczna ogłasza nabór. Dołącz już teraz!  - Zdjęcie główne

foto Państwowa Szkoła Muzyczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022. Dołącz już teraz!

Reklama

Dołącz do społeczności szkoły muzycznej w Jarocinie i rozwijaj własne talenty oraz muzyczną pasję. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 na następujące instrumenty: fortepian, gitara, skrzypce, klarnet, saksofon, flet, trąbka, perkusja oraz akordeon. 

Pozwól odkryć w sobie muzyczną pasję i zapisz się już teraz! Dlaczego warto zainteresować się Państwową Szkołą Muzyczną? To fantastyczne miejsce na realizację własnych marzeń i talentów: 

  • nauka jest bezpłatna
  • realizacja ministerialnego programu
  • po zakończeniu każdy uczeń otrzymuje świadectwo państwowe
  • brak instrumentu to żaden problem, szkoła posiada własne zaplecze i szeroki wybór instrumentów, które można wypożyczyć
  • wykwalifikowana kadra
  • zespoły muzyczne
  • dla uczniów przewidziane są warsztaty, konkursy, festiwale, koncerty 
W celu zgłoszenia dziecka do rekrutacji kandydaci proszeni są o wydrukowanie i czytelne wypełnienie wszystkich niezbędnych formularzy i załączników, zeskanowanie oraz wysłanie ich na adres mailowy: [email protected] Dokumenty można również dostarczyć osobiście do sekretariatu. Termin dostarczania dokumentacji upływa 17 czerwca 2021 roku. Wszystkie potrzebne dokumenty są dostępne TUTAJ [KLIK]

Państwowa Szkoła Muzyczna - do kogo jest skierowana oferta? 

Dla dzieci w wieku od 6-16 lat.

Warunkiem ubiegania się kandydata o przyjęcie do klasy pierwszej cyklu czteroletniego jest ukończenie 8 lat i nie przekroczenie 16 roku życia. Warunkiem ubiegania się kandydata o przyjęcie do klasy pierwszej cyklu sześcioletniego jest ukończone 6 lat i nie przekroczenie 10 lat. Oceny badania przydatności dokonuje powołana przez Dyrektora komisja składająca się z pedagogów odpowiednich specjalności z wykorzystaniem opracowanych testów. Oceny z badania przydatności wystawia się według skali punktowej od 1 do 25 pkt.

Historia Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarocinie 

Działalność szkoły muzycznej rozpoczęła się 1 września 1977 roku. Została powołana na wniosek Ministra Kultury i Sztuki na wniosek Naczelnika Miasta i Gminy Jarocin. Siedzibą stał się Ratusz Jarociński, a organizację szkoły powierzono Zbigniewowi Obarze. Szkoła jest jedyną publiczną placówką tego typu na terenie powiatu jarocińskiego. Przez dekadę swojej działalności na trwałe wpisała się w krajobraz kultury miasta. Dziesiątkom dzieci i młodzieży umożliwiła zdobycie podstaw edukacji muzycznej, rozwój ich zdolności oraz zainteresowań. Kształcenie muzyczne odbywało się w sekcjach : instrumentów klawiszowych (fortepian, akordeon) instrumentów strunowych (skrzypce, gitara), instrumentów dętych drewnianych (klarnet, saksofon) oraz przedmiotów ogólnomuzycznych. 

W 1988r. na skutek zmian organizacyjnych przeniesiono placówkę do budynku przy ulicy Kościuszki 16. Od 2007 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego siedzibą szkoły został Pałac Radolińskich przy ulicy Park 3.

Liczny udział uczniów w różnorakich konkursach i festiwalach stanowi formę promocji miasta. Wielu absolwentów kontynuuje rozpoczętą w Jarocinie naukę, wybierając drogę kariery artystycznej. Najmłodsi, najzdolniejsi mieszkańcy powiatu doskonalą swoje talenty, kształtują wrażliwość na piękno, przygotowują się do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Dotychczas naszą szkołę opuściło 664 absolwentów.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy