Reklama

Neuroport - opieka i rehabilitacja. Tu wrócisz do pełni sił

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Pobyt w szpitalu, czy to z powodu nagłego zdarzenia, czy w przypadku planowej operacji, zawsze jest dla chorego trudnym przeżyciem. Leczenie szpitalne, choć ratujące życie, rzadko oznacza szybki powrót do pełnej sprawności. Szczególnie jeśli dotyczy osób w wieku senioralnym, z chorobami neurologicznymi lub ortopedycznymi.

Poszpitalna rehabilitacja ortopedyczna 

Chcąc pomóc pacjentom w takiej sytuacji, ale także  ich bliskim, opiekunom, ośrodek Neuroport https://neuroport.pl/kontakt/ zaprasza na turnusy poszpitalnej rehabilitacji ortopedycznej. To turnusy przeznaczone do osób, które jeszcze będąc w szpitalu, poszukują natychmiastowej opieki i rehabilitacji po zabiegach ortopedycznych. Najczęściej są to pacjenci po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego, operacjach po złamaniach kończyn dolnych (złamania szyjki kości udowej) lub urazach powstałych na skutek wypadków komunikacyjnych.

Po zakończeniu leczenia szpitalnego wczesna, fachowa rehabilitacja jest niezbędna, ponieważ bardzo często pacjent, z powodu bólu, wieku, ogólnej niesprawności lub innych ograniczeń ruchowych, nie jest w stanie sam wykonywać zaleconych ćwiczeń. Wczesna poszpitalna rehabilitacja ma na celu pionizację pacjenta, od pozycji leżącej do stojącej i ostatecznie naukę chodu, która na tym etapie zawsze jest prowadzona z pomocą balkonika lub kul łokciowych. Fizjoterapeuta planuje cały proces usprawniania, uwzględniając rodzaj zabiegu, stan i możliwości pacjenta oraz wyznaczony cel. Ponadto pacjent podczas pobytu w Neuroporcie zawsze ma zapewnione bezpieczeństwo i wszechstronną troskliwą opiekę, pomoc opiekuna medycznego, pielęgniarek, fizjoterapeuty. 

Korzyści z wczesnego uruchamiania pacjenta w wieku senioralnym po ortopedycznym zabiegu ortopedycznym to: 

 • zmniejszenie ryzyka powstania zakrzepicy,
 • przeciwdziałanie niewydolności krążeniowo-oddechowej,
 • ograniczenie zaników mięśniowych,
 • przeciwdziałanie powstawaniu zrostów operowanych tkanek i przykurczom stawowym,
 • zmniejszenie poziomu bólu i obrzęku okolicy poddanej zabiegowi,
 • poprawa samodzielności pacjenta i samoobsługi,
 • pozytywny wpływ na psychikę.
W ośrodku Neuroport, jako jednym z niewielu w Polsce, klasyczna rehabilitacja jest wspierana przez tzw. roboty rehabilitacyjne - np. Lokomat dla rehabilitacji kończyn dolnych, czy Armeo Spring - dla kończyn górnych. Ten rodzaj terapii określa się w literaturze medycznej jako rehabilitację robotyczną. Jest to nowa, dynamicznie rozwijająca się gałąź w dziedzinie fizjoterapii. Te innowacyjne urządzenia stwarzają pacjentom nowe możliwości terapeutyczne. 

Turnusy dla seniorów

Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport w Poznaniu - Kiekrzu, przy ul. Bojerowej 28, powstał z myślą o zaspokajaniu różnego rodzaju potrzeb zdrowotnych osób w wieku senioralnym. Dlatego cała infrastruktura Ośrodka, wyposażenie pokojów, przyjazne części wspólne przeznaczone do wypoczynku, są całkowicie podporządkowane komfortowi mieszkańców co sprzyja także ich integracji. Poruszanie się po budynku ułatwia podzielona na strefy kolorystyczne przestrzeń oraz  system informacji wewnętrznej. Całodobowa profesjonalna opieka pielęgniarska, opiekunów medycznych, fizjoterapeutów sprawia, że każdy senior może się tutaj czuć bezpiecznie. 

Turnusy dla seniorów mogą mieć charakter świąteczny bądź wakacyjny. Zależy to od potrzeb ich samych, ale także osób sprawujących nad nimi opiekę.

Program turnusu dla seniorów to:

 • rehabilitacja ogólnorozwojowa,
 • terapia zajęciowa,
 • warsztaty pasji i twórczości,
 • zajęcia z muzykoterapii, arteterapii, estetoterapii, biblioterapii,
 • kinezyterapia.
Otaczająca budynek Neuroportu nad Jeziorem Kierskim natura oraz projekt wnętrz, wzajemnie się uzupełniają. Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu, cały pobyt seniora może pozytywnie wpłynąć na jego samopoczucie i sprawność, co w konsekwencji prowadzi do poprawy jakości jego życia oraz jego opiekunów. 

Turnusy i pobyty organizowane są na zasadach komercyjnych.

Kontakt:

NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590
recepcja@neuroport.pl
https://neuroport.pl/ 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy