Reklama

Mieszkania w Jarocinie - na co zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Mieszkania w Jarocinie - na co zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Znalezienie wymarzonego M może wymagać czasu i na pewno wiąże się z wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych. Decyzja jest istotna, bo rzutuje na Twoją codzienność. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Reklama

Kupno nieruchomości warto skonfrontować z dostępnym budżetem. Składają się na niego oszczędności i zdolność kredytowa. Czasami wolna gotówka wystarcza, innym razem trzeba wspomóc się kredytem, a momentami zebrane fundusze pokryją minimalny udział własny. Swoje możliwości możesz poznać po spotkaniu z doradcą finansowym lub bankowym. Ocenią oni Twoją zdolność, a Ty w ramach informacji zwrotnej otrzymasz wiadomość o maksymalnej kwocie kredytu, jaką możesz zaciągnąć. Pokaże to, czy stać Cię na wymarzone M, ale to także dobry moment, aby zacząć takiego szukać. 

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja 

Wśród osób inwestujących w nieruchomości krąży pewne powiedzenie. Uważa się, że są trzy podstawowe elementy, które wpływają na atrakcyjność mieszkania lub domu i jest to lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja. W przypadku zakupu mieszkania na własne potrzeby można nieco od tego odstąpić, ale miejsce, w którym będzie usytuowane Twoje mieszkanie, wpływa na codzienne funkcjonowanie.

Dobra lokalizacja nie musi oznaczać ścisłego centrum. Ważne, aby w najbliższej okolicy był łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, sklepów, ośrodków edukacyjnych, a nawet przychodni. Ułatwia to realizację wielu codziennych spraw jak zakupy czy odprowadzenie dzieci do szkoły. Jeżeli w wiele z wyżej wymienionych miejsc możesz dotrzeć pieszo, to jesteś w komfortowej sytuacji.

Jeśli preferujesz więcej swobody i niezależność, to dom może być dla Ciebie wygodnym rozwiązaniem. Musisz jednak liczyć się z ciągłymi dojazdami i lepszym planowaniem zakupów oraz codziennych obowiązków. Z drugiej strony masz działkę i ogród, gdzie możesz odpoczywać, organizować uroczystości i uprawiać warzywa oraz owoce.

Szukasz swojego miejsca na ziemi? Zajrzyj na mieszkania Jarocin

Jarocin i ceny mieszkań

4.200 zł / m2, a nawet 8.200 zł /m2 można zapłacić za metr mieszkania w Jarocinie. Cena w dużej mierze zależy od wspomnianej lokalizacji. Jednak to nie jedyna składowa. Ważny jest także standard budynku, dostępność miejsc postojowych i udogodnienia dla mieszkańców. Nie bez znaczenia są też strefy zielone, boiska czy place zabaw. Dzięki temu masz pewność, że zawsze znajdziesz miejsce dla auta, zakupy zrobisz po wyjściu z klatki i wyjdziesz z dzieckiem na plac zabaw tuż pod blokiem.

Rozważając zakup mieszkania, warto uwzględnić te wszystkie elementy. Dla rodziny z dziećmi ważne będzie przestronne mieszkanie i możliwości, jakie oferuje sąsiadująca infrastruktura (boisko, miejsce zabaw dla dzieci). Ktoś inny doceni łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, którą dojeżdża do pracy i sklep w pobliżu bloku, gdzie zrobi zakupy. 

Szykujesz się do zakupu mieszkania? Jarocin to Twoje miejsce na ziemi? Świetnie! Spisz wszystkie swoje oczekiwania, przejrzyj oferty, pomyśl o swoich możliwościach finansowych i ruszaj na po swoje marzenia!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE