Reklama

Maj z konkursami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Maj z konkursami - Zdjęcie główne

materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Zobacz najnowsze wydanie biuletynu "Nasz Region", który porusza wiele istotnych kwestii dla naszego województwa.

Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 rozkręcają się na dobre. Tylko w majowych konkursach do rozdysponowania będzie ponad 751 mln zł! O tym, na co pójdą unijne pieniądze dowiesz się tu

Ważnym obszarem wsparcia jest włączenie społeczne. W minionej perspektywie unijne dotacje pomogły ponad pół miliona mieszkańcom Wielkopolski. O tych imponujących efektach wdrażania funduszy mówi Sylwia Wójcik – dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W rozmowie przybliżamy zasady udzielania wsparcia w nowym programie. O tym, jak w praktyce pomagają Fundusze Europejskie przekonaliśmy się odwiedzając Fundację Nowy Horyzont, która w  Szydłowie prowadzi Centrum Integracji Społecznej. Placówka oferuje kompleksowe wsparcie pozwalające wyjść na prostą z życiowych zakrętów. Odwiedziliśmy też Fundację Mielnica, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi na rynku pracy. 

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” przybliżamy również możliwości wsparcia, jakie oferują instrumenty zwrotne dostępne w ramach inicjatyw JESSICA i JEREMIE. Wielkopolska jest liderem wdrażania mechanizmów zwrotnych, które w najbliższych latach jeszcze bardziej nabiorą na znaczeniu. Zaglądamy do Wągrowca, gdzie Centrum Edukacji Ekologicznej rozbudowane zostało o terenowy punkt edukacyjny - miejski EKO Park, a także na południe Wielkopolski, do pałacu w Przybysławicach, który przeszedł spektakularną metamorfozę przy unijnym wsparciu.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE