Reklama

Koniec pewnej epoki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Po 96 latach Apator Powogaz S.A. wyprowadza się z Poznania.

Apator Powogaz S.A. , lider rynku polskiego w produkcji wodomierzy i silny gracz na rynkach światowych segmentu opomiarowania wody i ciepła otwiera nowy rozdział w swojej  działalności. Zadecydowano, iż w kwietniu 2022 firma przeniesie swoją siedzibę do Jaryszek, po kilkudziesięcioletnim rezydowaniu na poznańskich Jeżycach. Andrzej Połojko, prezes przedsiębiorstwa, nakreśla sytuacje w sposób następujący:

Mam poczucie, że nowa siedziba to dla nas absolutnie nowe otwarcie. To ma być perła w koronie Grupy Apator. Najnowocześniejszy sprzęt, automatyzacja procesów, przemyślana logistyka miejsca i ciekawe rozwiązania socjalne to zagadnienia, który stanowiły dla nas kierunek, myśląc o nowej siedzibie. Nasza firma ma piękna historię i długoletnie tradycje. Szczycimy się, że przez ten czas udało nam się zbudować zaufanie wśród lokalnej społeczności, co skutkowało zatrudnianiem całych pokoleń poznańskich rodzin. Jest to dla nas powód do ogromnej dumy. Mamy również nadzieję, iż dzięki nowemu miejscu, planowanym innowacjom,  staniemy się jeszcze bardziej atrakcyjni dla pracowników. Nie tylko tych obecnych, ale też nowych, z miejscowości okalających nasze miasto.  Cieszymy się, że wraz ze startem siedziby w Jaryszkach,  po długim okresie skrupulatnego planowania, do dyspozycji pracowników oddamy przestrzeń, w której realizacja zadań będzie dla nich bardziej komfortowa, nie tylko w kontekście pracy, ale również odpoczynku. W nowej lokalizacji przewidzieliśmy specjalnie zaprojektowane jadalnię, szatnie, sale konferencyjne- wszystko zgodnie z najnowocześniejszymi trendami. Nie zabraknie nawet komfortowego kącika relaksu".

Choć nowa rzeczywistość spowodowana pandemią Covid-19 podpowiadała ostrożność w podejmowaniu działań, dzięki opracowaniu długofalowego planu rozwoju, Zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu inwestycji, która docelowo kosztować będzie ponad 70 milionów złotych. Dzięki temu, na przeszło 23 tyś metrów kwadratowych terenu, powstanie nowoczesny kompleks składający się z 8- tysięcznej hali produkcyjnej, 2 tysięcy metrów2 powierzchni magazynowej stanowiącej w 85% magazyn automatyczny wysokiej zabudowy (21 metrów!) oraz 3 tysięcy metrów dedykowanych pod nowoczesna przestrzeń biurowo- socjalną.

Firma Apator Powogaz S.A. jest przekonana że wraz ze zmianą siedziby uda jej się nie tylko utrzymać pozycję lidera na rynku polskim, ale  i wzmocnić pozycje na 70-ciu rynkach eksportowych. Głównym celem jest podniesienie produkcji do niebotycznej liczby 4 milionów wodomierzy rocznie. Cel ten, Grupa zamierza osiągnąć do 2025 roku.

Nowa baza firmy, to również nowe możliwości zatrudnienia. Bo choć w anonimowej ankiecie, 94% z przeszło 400stu pracowników wyraziło chęć przenosin do Jaryszek – potrzeby są większe. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę ambitne plany dalszej ekspansji firmy. Dlatego poza deklaracją dotyczącą dedykowanego transportu czy dopłat do wyżywienia, pracownicy Apator Powogaz S.A. są angażowani w różnorodne aktywności sportowe czy atrakcje integracyjne. Firma organizuje również indywidualne cykle szkoleń rozwijające kwalifikacje kadry. Przedsiębiorstwo zapewnia jednak, iż nie powiedziało w kwestii przywilejów pracowniczych ostatniego słowa, kusząc tym samym potencjalnych kandydatów.

Nowa fabryka Apator Powogaz S.A. powstaje 400 metrów od tabliczki wprowadzającej do Poznania.

Przedsięwzięcie, którego finał ujrzymy pod koniec pierwszego kwartału 2022 realizuje firma JAKON.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE