Reklama

Jakie książki do czytania wybrać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Jakie książki do czytania wybrać? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane W księgarniach – niezależnie, czy stacjonarnych, czy internetowych, znajdziemy mnóstwo pozycji, których tematyka związana jest rozwojem osobistym, psychologią, filozofią. Jak się okazuje, Polacy coraz chętniej sięgają po takie lektury.

  1. Dlaczego warto czytać książki psychologiczne?
  2. Czym są książki o rozwoju osobistym?
  3. Jak pracować nad sobą przy pomocy książek psychologicznych?
Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego warto sięgać po ten rodzaj książek i jakie korzyści z nich płyną?

Dlaczego warto czytać książki psychologiczne?

Jedną z głównych przyczyn, dla których warto sięgać po ten rodzaj literatury, to fakt, iż daje nam możliwość lepszego poznania samych siebie i swojej osobowości. Nabywamy niezbędną wiedzę związaną z mechanizmami działania naszej psychiki, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. To z kolei prowadzi do samodoskonalenia i pogłębionej pracy nad sobą.

W rynku wydawniczym możemy znaleźć książki, które poświęcone są psychologii w ujęciu pracy zawodowej oraz relacji między ludźmi. Dzięki nim możemy poznać praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania ludźmi lub też odkrywania swoich mocnych i słabszych stron i pracy nad nimi. Książki psychologiczne mogą dać nam niezbędną wiedzę, z której dowiemy się również m.in.: jak postępować, by nie stać się ofiarą manipulacji, jak rozpoznać nieszczere intencje naszego rozmówcy i jak nie dać się oszukać. Mogą być pomocne w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z innymi.

Czym są książki o rozwoju osobistym?

Książki o rozwoju osobistym są chętnie kupowane przez wielu z nas. Najprościej można je określić, jako rodzaj literatury o charakterze poradnikowym, którego celem jest nakłonienie nas do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Poruszają one tematykę zarówno sfer osobistych, jak i zawodowych i rodzinnych. Znajdziemy książki, które mogą nam pomóc, m.in. w:

  • osiągnięciu sukcesu zawodowego,
  • naprawieniu relacji z innymi,
  • staniu się pewniejszym siebie,
  • przełamaniu swoich lęków,
  • byciu bardziej efektywnym na co dzień.

Jak pracować nad sobą przy pomocy książek psychologicznych?

Niektóre książki psychologiczne, poza rozbudowaną teorią, ma nam do zaoferowania część praktyczną. Zazwyczaj są to proste ćwiczenia, które mogą nam pomóc poznać swoją osobowość i rozpocząć zmiany nad sobą. Nie wymagają one dużego nakładu pracy, mogą polegać np. na narysowaniu czegoś, opisaniu jakiegoś wydarzenia, dokończenia zdania. Ich postać może przybierać formę zadań do wykonania i zapisywania swoich efektów.

Aby praca mogła zakończyć się sukcesem, niezbędna jest efektywność, determinacja i chęć wprowadzenia zmiany w swoim życiu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE