Reklama

Gmina Jarocin VI w Rankingu „Rzeczpospolitej”

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Gmina Jarocin zdobyła VI miejsce w Polsce w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. Zaszczytne wyróżnienie z rąk przewodniczącego kapituły prof. Jerzego Buzka odebrał Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

- VI miejsce w Polsce na blisko 900 gmin wiejsko-miejskich w rankingu Rzeczpospolitej. Cały czas utrzymujemy status lidera inwestycji. Gmina Jarocin to nasz wspólny sukces i nasz wspólny dom –  podsumowuje Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Wysoka lokata w rankingu to przede wszystkim ocena dokonań pod kątem zrównoważonego rozwoju, czyli działań, które są wyrazem dbałości o lokalną społeczność i środowisko, przy zachowaniu stabilności finansowej i wysokiej jakości zarządzania. Kryteria oceny Rankingu Samorządów 2022 to około 50 wskaźników w czterech obszarach: finanse i rozwój, dbałość o mieszkańców, czyste środowisko i jakość zarządzania.

Liderzy Rankingu wyłaniani są w trzech kategoriach: wśród miast na prawach powiatu, wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz wśród gmin wiejskich. W kategorii Gminy Jarocin ocenianych było 881 samorządów. 

Źródłem danych podlegających ocenie są między innymi informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny i Ministerstwo Finansów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE