Reklama

FOLREC - nowoczesne rozwiązania energooszczędne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Folrec

FOLREC - nowoczesne rozwiązania energooszczędne  - Zdjęcie główne

foto Folrec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Firma Folrec z Witaszyc posiada w swojej ofercie szeroką gamę usług, którą oferuje klientom. Swoją działalność rozpoczęła od montowania rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kolejnym krokiem było rozszerzenie oferty o dodatkowe usługi. Obecnie firma Folrec skupiona jest na usługach instalatorskich, a od 1,5 roku rozwija się w kierunku stawiania domów szkieletowych oraz prefabrykowanych..

Reklama

Na swoich koncie ma prawie 2000 instalacji wykonanych na terenie całej Polski i nie tylko. Firma z Witaszyc swoją działalność zaznaczyła również za granicą, m.in. w krajach skandynawskich oraz Niemczech. - Aktualnie zajmujemy się montażem rekuperacji, fotowoltaiki, klimatyzacji oraz folii i kabli grzewczych, pomp ciepła oraz stawianiem domów energooszczędnych - czytamy na oficjalnej stronie firmy www.folrec.pl

Rozmowa z Krzysztofem Reszelskim, właścicielem firmy Folrec. 

Skąd wziął się pomysł na otwarcie tego typu przedsiębiorstwa?

Cała przygoda rozpoczęła się 8 lat temu, gdy pracowałem w jednej z jarocińskich małych firm. Był to ciężki okres w moim życiu, miałem małe dziecko, drugie było w drodze, czułem odpowiedzialność spoczywającą na moich barkach, wiedziałem, że muszę zapewnić mojej rodzinie stabilność finansową. Nagle dostałem propozycję rozpoczęcia współpracy jako firma podwykonawcza dla jednej z największych firm zajmujących się montażem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacji). Po wielu przemyśleniach postanowiłem zaryzykować i zdecydowałem się na współpracę. Jak widać podjąłem dobrą decyzję.

Jak wyglądały początki działalności?

Mając pewne oszczędności kupiłem starego busa Fiata Ducato i kilka pierwszych narzędzi. Wszystkie prace wykonywałem sam, bo nie było mnie jeszcze stać na zatrudnienie pracownika. Ciężka, codzienna praca, od świtu do zmierzchu nie zniechęcały mnie do kontynuowania realizacji swoich planów. Z biegiem czasu zaczęło przybywać klientów, a ja zacząłem zatrudniać kolejne osoby do pomocy. Nagle z jednego busa zrobiło się ich kilka, a pracy było coraz więcej. Po paru latach wybudowałem magazyn i biurowiec. Cały czas powiększam infrastrukturę firmy. Ciągle przybywa zadowolonych klientów i ich poleceń, co przekłada się na kolejne zlecenia i jeszcze więcej pracy.

Jakie usługi Państwo oferujecie?

Nasza firma skupia się na takich usługach instalatorskich jak rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, fotowoltaika, klimatyzacja, ogrzewanie elektryczne - kable i folie grzejne oraz pompy ciepła. Od 1,5 roku rozwijamy nową gałąź działalności, czyli stawianie domów szkieletowych i prefabrykowanych. Jesteśmy partnerami marki Erdol Haus, której główny przekaz brzmi: budujemy domy wygodne, bezpieczne, nowoczesne i energooszczędne. Nasza oferta jest bardzo bogata i wielowymiarowa, ale skupia się na wysiłkach, by nasze życie domowe było wygodniejsze i oszczędniejsze dzięki nowoczesnym technologiom.

Z czego klienci najczęściej korzystają?

Od samego początku skupialiśmy się głównie na montowaniu rekuperacji, dopiero później stopniowo doszkalając się zaczęliśmy dodawać nowe usługi do naszej oferty. Jesteśmy jedną z największych firm monterskich zajmujących się rekuperacją, którą nadal klienci wybierają najczęściej. Aktualnie wybór nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań spowodowany jest faktem, że od 2021 roku wyszły nowe przepisy budowane (WT2021) odnośnie szczelności przegród w domach, wentylacji i ich ogrzewania. 

Czy warto montować fotowoltaikę?

Oczywiście, że tak. Posiadanie instalacji fotowoltaicznej niesie ze sobą wiele korzyści, np. fakt, że wytwarzamy dla siebie prąd – wiec mamy go właściwie za darmo. Jeśli dodamy do tego ogrzewanie elektryczne – również wychodzi nam ono za darmo. Stajemy się niezależni energetycznie co daje nam niesamowitą wygodę zważywszy na to, że ceny prądu wciąż rosną. Zachęcające jest to, że koszt fotowoltaiki zwraca się po ok 8 latach plus istnieją różne dofinansowania państwowe, które pomagają nam opłacić koszty montażu instalacji.

Na stronie widzimy również wiele certyfikatów, co świadczy o ciągłym rozwoju. Jakie są plany na przyszłość firmy Folrec?

Tak, codzienne oczekiwania i zadania stawiane przed nami przez klientów są motorami napędowymi naszego rozwoju.  Bardzo dbamy o to, by nasi pracownicy byli wyszkoleni, stawiamy na ich rozwój, dzięki czemu łatwiej nam spełnić cele wyznaczone przez klientów. Stawiam też na rozwój młodzieży. Posiadam tytuł mistrzowski w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, dlatego chętnie przyjmuję uczniów na praktyki i szkolę do wykonywania zawodu. Wykorzystujemy wszystkie możliwości nowoczesnych technologii, które pojawiają się na rynku, by nasze produkty były jeszcze lepsze.

Kim są potencjalni klienci firmy? 

Z naszych usług korzystają osoby fizyczne jak i firmy. Spełniamy oczekiwania właścicieli małych mieszkań, domów jednorodzinnych oraz dużych firm. W swoich realizacjach mamy ponad 2 tys. wykonanych instalacji w domach, również szkołach, biurach, hotelach, zakładach produkcyjnych, magazynach, pojazdach szynowych.

Państwa firma nie działa tylko na terenie naszego kraju. Działacie również za granicą. Jak wyglądają takie realizacje? 

Na miejscu nie mamy swoich ludzi, klienci, których tam pozyskujemy to najczęściej Polacy mieszkający za granicą lub tam pracujący. Większość instalacji, które tam wykonujemy, było montowanych w budynkach szkieletowych, które wiodą prym w krajach skandynawskich, Holandii, Austrii i Niemczech. Ponadto w Sztokholmie i Kopenhadze mieliśmy możliwość wykonywać instalacje w budynkach na wodzie!

 

Więcej o usługach i pracach firmy Folrec można przeczytać i obejrzeć na stronie internetowej FOLREC [KLIK] oraz na Facebook’u.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy