Reklama

Dlaczego ogrodzenie panelowe jest tak popularne?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały partnera

Dlaczego ogrodzenie panelowe jest tak popularne? - Zdjęcie główne

foto Materiały partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Na rynku dostępnych jest wiele modeli ogrodzeń. Począwszy od tradycyjnej siatki, przez płoty betonowe, aż po kute. Mimo to największą popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe. Dlaczego? Sprawdź w dalszej części artykułu.

Reklama

Większość inwestorów zmierza do tego, aby ich nieruchomość była ogrodzona. W ten sposób sygnalizuje się granice działki, a także odgradza od sąsiadów oraz otoczenia - np. ruchliwej ulicy. To również metoda na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Płot utrudnia wstęp na nieruchomość potencjalnym złodziejom, ale także dzikim zwierzętom. Inwestorzy sięgają więc po sprawdzone rozwiązania, które będą w pełni funkcjonalne. Jednak coraz częściej odchodzą od ciężkich płotów lub bardzo tanich i nieskutecznych na rzecz ogrodzeń panelowych. Zyskały one ogromną popularność, którą zawdzięczają swojej charakterystyce.

Ogrodzenia panelowe - dlaczego są takie popularne?

Ogrodzenia panelowe można dziś zobaczyć na wielu nieruchomościach. Co ciekawe, to rodzaj płotu, który niegdyś kojarzył się jedynie z terenami przemysłowymi lub siedzibami firm. Teraz jest chętnie stosowany wokół domów, jako nowoczesne rozwiązanie, które spełnia wiele oczekiwań inwestorów.

Ogrodzenia panelowe są proste, ale estetyczne

Popularność ogrodzeń panelowych bierze się głównie z ich wyglądu. Konstrukcja płotu jest niezwykle prosta. Zachowuje przy tym walory estetyczne, które doskonale łączą się z budynkami wykonanymi w różnych stylach architektonicznych. Można więc ogrodzenia panelowe wykorzystać na nieruchomościach, gdzie stoi dom nowoczesny, ale również i tradycyjny.

 

Prostota ogrodzeń panelowych bierze się z ich nieskomplikowanej budowy. Składają się na nie stalowe druty, które są ułożone pionowo oraz poziomo, zachowując przy tym odpowiednie odstępy. W ten sposób powstają oczka, które nadają ogrodzeniu wrażenia lekkości.

Ogrodzenia panelowe są trwałe

Do stworzenia ogrodzenia panelowego wykorzystuje się stal. Jest ona poddawana dodatkowym zabiegom, aby zwiększyć jej wytrzymałość. Na początku panele zanurza się w cynku. Musi być on rozgrzany do odpowiedniej temperatury. Taka kąpiel sprawia, że panele w każdym miejscu są pokryte dodatkową warstwą. Cynk sprawia, że ogrodzenia są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Deszcz, wiatr, słońce, a także śnieg nie wpływają pozytywnie na tego typu konstrukcje. W następstwie takich warunków może pojawiać się korozja, ale cynk chroni ogrodzenia panelowe przed tym zjawiskiem.

Ponadto panele mogą być też malowane proszkowo. Dodatkowa warstwa nie tylko nadaje kolor, ale również zwiększa odporność ogrodzeń na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Ogrodzenia panelowe szybko się montuje

Budowa ogrodzeń panelowych jest łatwa, a przede wszystkim szybka. Płot składa się z przęseł, które przykręcane są do stalowych słupków. Wykorzystuje się do tego dedykowane obejmy. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę - pozwala na błyskawiczny demontaż paneli w razie potrzeby i ponowny ich montaż. Sytuacja ta może się jednak skomplikować, gdy do przykręcenia zostaną użyte tzw. zrywki. Z drugiej jednak strony są one sposobem na zabezpieczenie ogrodzenia zbudowanego z panelu przed kradzieżą.

Podsumowanie

Ogrodzenia panelowe są przedstawicielem systemowych (modułowych) rozwiązań. Montuje się je bardzo szybko, dzięki czemu cały płot może powstać w przeciągu nawet 1 dnia. Ponadto panele mają ciekawy wygląd, który podkreśla walory estetyczne nieruchomości. Na ich popularność wpływa również trwałość, a także niska cena.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy