Reklama

Czy polscy seniorzy skazani są na brak opieki?

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 13:39
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Czy polscy seniorzy skazani są na brak opieki? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Polskie społeczeństwo starzeje się w bardzo szybkim tempie goniąc pod tym względem takie kraje jak m.in. Niemcy czy Japonia. Oznacza to szybki wzrost udziału osób powyżej 80 roku życia. Niestety nie wszyscy seniorzy cieszą się zdrowiem i samodzielnością. W wielu przypadkach konieczna jest pomoc opiekunki osób starszych. Jednak, gdzie znaleźć dobrą i sprawdzoną osobę, która zajmie się seniorem w potrzebie?

Reklama

Opiekun osoby starszej to zawód poszukiwany we wszystkich krajach rozwiniętych, takich jak chociażby nasi zachodni sąsiedzi Niemcy. W związku z rosnącym popytem na osoby wykonujące ten zawód, rosną ich pensje i wymagania. Doświadczona opiekunka nad osobą starszą, która zna język i zdecyduje się na pracę w opiece na zachodzie może liczyć na pensję w wysokości nawet 1800 euro miesięcznie netto, wraz z bezpłatnym zakwaterowaniem oraz wyżywieniem. Tak atrakcyjne warunki skutkują tym, że coraz więcej doświadczonych opiekunek osób starszych decyduje się na wyjazd z naszego kraju i opiekę nad seniorami z zagranicy. Jaki wobec tego szanse na zdobycie dobrej opiekunki mają osoby starsze w Polsce?

Sytuację ratuje obecność na naszym rynku takich agencji opiekunek osób starszych jak Veritas Polska, która od lat zapewnia seniorom w Polsce opiekę na najwyższym poziomie. Jednocześnie koszty takiej opieki dostosowane są do możliwości polskiego klienta. Na stronie www Veritas Polska dostępne jest narzędzie pozwalające na wyliczenie szacunkowego kosztu zatrudnienia opiekunki do osoby starszej. Szczegóły umowy i jej zakres ustalane są na podstawie indywidualnej rozmowy. Zapraszamy do kontaktu!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy