Reklama

Czy laserowa korekta wzroku jest trwała?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały partnera

Czy laserowa korekta wzroku jest trwała? - Zdjęcie główne

foto Materiały partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Dzięki zaawansowanej technologii nowoczesna okulistyka oferuje bezpieczne metody przywracania lepszego widzenia — daje swoim pacjentom możliwość laserowej korekcji wzroku, funkcję zmiany kształtu rogówki, po której obiekty są prawidłowo odbierane przez oczy, a opinie na temat tego, że zabieg jest niebezpieczny, są mitem. Ta metoda chirurgiczna jest bezpieczna i skuteczna.

Co to jest laserowa korekcja wzroku - jakie są opinie na jej temat?

Ludzkie oko jest częścią złożonego mechanizmu wzrokowego. Sygnały wzrokowe przekazywane przez nerwy do mózgu i tam przetwarzane powinny dawać człowiekowi wyraźny obraz. W wielu chorobach, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, światło nie skupia się odpowiednio na siatkówce i widzialne obrazy są zamazane. Celem laserowej korekcji wzroku jest zmiana efektu refrakcyjnego oczodołu, aby obrazy wizualne stały się wyraźne.

Działanie lasera na rogówkę oka

W laserowej korekcji wzroku działa się na rogówkę jednym z załamujących się sygnałów świetlnych z mediów optycznych. Laser z dużą precyzją symuluje kształt rogówki i załamuje promienie świetlne, utrwalone dokładnie na siatkówce.

Zabieg chirurgiczny czy kosmetyczny?

Laserowa korekcja wzroku w wielu krajach nie jest uważana za zabieg chirurgiczny, ale raczej za zabieg kosmetyczny, który można łatwo i szybko przeprowadzić w takich przypadkach jak:

  • krótkowzroczność o wysokim stopniu -15,0 D przy grubości rogówki 450 mikronów;
  • krótkowzroczność do +6,0 D;
  • astygmatyzm – wskazuje do ±3,0 D, w tym krótkowzroczność do -6,0 D i nadwzroczność do +8,0 D.

Korzyści z laserowej korekcji patologii wzroku są dostępne dla szerokiego grona osób

Główne korzyści:

  • zabieg niweluje bóle i zawroty głowy spowodowane wadą wzroku,
  • bezpieczeństwo,
  • szybkość zabiegu,
  • brak konieczności znieczulenia ogólnego,
  • przewidywalność, stabilność wyników,
  • krótki okres rehabilitacji.
Prawdopodobieństwo negatywnych następstw tej metody wynosi najwyżej 1%. Ale podobnie jak w przypadku operacji istnieje ryzyko. Dotyczy to głównie sprzętu klinicznego o słabej jakości lub niskich umiejętnościach specjalistycznych. Potem pojawiają się powikłania w postaci obrzęków, stanów zapalnych i nieprzyjemne odczucia takie jak suchość oczu. Regeneracja oczu i poprawa potrwa kilka miesięcy. W ramach procesu zdrowienia rozległe efekty nie wpływają znacząco na widzenie.

Poprawa widzenia po laserowej korekcji wzroku - laserowa korekcja wzroku opinie po zabiegu

W dłuższej perspektywie dzięki operacji laserowej korekcji wzroku zauważysz natychmiastową poprawę. Niektórzy ludzie odkrywają, że ich wzrok stopniowo się poprawia po kilku dniach lub nawet miesiącach. W rzadkich przypadkach niektórzy ludzie odczuwają poprawę, a następnie zauważają stopniowe pogorszenie widzenia (tzw. regresja).

Czy po laserowej korekcji wzroku będę potrzebować okularów?

Chociaż możesz widzieć idealnie po operacji laserowej oka lub innej formie chirurgii korekcyjnej wzroku, nadal możesz potrzebować okularów do czytania lub soczewek dwuogniskowych, gdy osiągniesz wiek około czterdziestu lat. Laserowa korekcja wzroku opinie po latach, mogą być różne. Dzieje się tak dlatego, że Twoje oczy będą się zmieniać wraz z wiekiem i nikt nie może uniknąć starczowzroczności, która pojawia się, gdy krystaliczna soczewka w oku staje się sztywniejsza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy