Reklama

Biurowy ekspres do kawy – prestiż dla firmy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biurowy ekspres do kawy – prestiż dla firmy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Jeśli chcesz kupić ekspres do kawy do użytku w swojej firmie, pewnie zastanawiasz się, czy warto ponieść taki wydatek.

Zakup ekspresu do biurowej kuchni czy pokoju socjalnego wiąże się bowiem z kosztami. Wielu kierowników biur, którzy mają oko na wydatki, może pomyśleć, że ekspres do kawy jest zbędny, jednak w rzeczywistości urządzenia te mogą stać się świetną inwestycją.

Zachęta do regularnych przerw

Kiedyś pracodawcy uważali, że pracownicy powinni pracować jak najciężej i jak najdłużej. Dziś już wiemy, że to nie jest recepta na sukces. Stosowanie regularnych przerw jest niezbędne dla pracowników i faktycznie przynosi korzyści również pracodawcom.

Robienie sobie przerw to jeden ze sposobów, w jaki pracownicy mogą czuć się bardziej ożywieni i efektywni w pracy. Jeśli pracownicy mają przed sobą tylko perspektywę wypicia kawy rozpuszczalnej przy swoim biurku, to trudno uznać to za przyjemność. Natomiast jeśli mają do swojej dyspozycji ekspresy do kawy ze wszystkimi możliwościami i rodzajami napojów, jakie one oferują, możesz mieć pewność, że pracownicy będą odpoczywać regularnie i otrzymywać przy tym „zastrzyk energii”, dzięki czemu staną się też bardziej produktywni.

Integracja pracowników poprzez socjalizację

Wiele osób pracujących w dużym biurze stwierdza, że ledwo zna swoich kolegów. Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest znaczenie pracy zespołowej albo po prostu dobra i przyjazna atmosfera w pracy. Ekspres do kawy może stać się centralnym miejscem, przy którym personel będzie się spotykać, a jak wiadomo niezobowiązujące rozmowy przy kawie są dobrą okazją do nawiązywania kontaktów towarzyskich. Stanie w kolejce do ekspresu do kawy lub siedzenie i delektowanie się napojem to dobry sposób na rozpoczęcie rozmowy ze współpracownikiem.

Poprawa koncentracji i produktywności

Według TotalJobs: “Umiarkowana ilość kawy może poprawić nastrój i poziom energii, co wiąże się ze zwiększoną produktywnością.

 

Chyba nie jest to nic odkrywczego. Pewnie każdy kawosz wie, że mała czarna może być fantastycznym sposobem na załatwienie różnych spraw. Jeśli Twoi pracownicy mają perspektywę napicia się z samego rana w biurze pysznej kawy, z pewnością będą chętniej iść do pracy, a potem, na przykład na wypadek „popołudniowego załamania”, będą mieć możliwość ratunku w postaci solidnej dawki kofeiny.

Redukcja “wyjść na kawę”

Dla pracowników jest o wiele lepiej, jeśli mają dostęp do kawy na miejscu i nie muszą po nią nigdzie chodzić lub jeździć. Chyba nie trzeba wspominać, że to nie tylko sporo kosztuje, ale i zabiera cenny czas.

Ekspres do kawy może sprawić, że nikt w firmie nie poczuje, że musi pojechać po latte, zbierając zamówienia na kawę od kolegów i marnując na to godzinę w ciągu dnia.

Każdy może sobie zrobić zwykłą kawę w kuchni lub pokoju dla personelu, ale to nie to samo. Jeśli postawisz słoik kawy rozpuszczalnej w pokoju socjalnym to prawdopodobnie zauważysz, że jeszcze więcej pracowników odczuwa potrzebę wyjścia z biura, aby kupić dobrą kawę. Ekspres do kawy rozwiązuje ten problem.

Nagroda dla pracowników

Kto powiedział, że pracownicy nie powinni być zadowoleni w pracy? W wielu firmach biura są bardzo proste, a przecież udowodniono, że przyjemne otoczenie i nagradzanie pracowników to najlepszy sposób na szczęśliwszy personel i lepsze wyniki jego pracy.

Employeebenefits.co.uk w artykule o tym, dlaczego nagradzanie pracowników jest tak efektywne dla biznesu podkreśla potrzebę odpowiedniego zachowania się kadry kierowniczej wobec pracowników.

Z artykułu wynika, że według Social Cast, 69% pracowników twierdzi, że gdyby byli bardziej doceniani, pracowaliby lepiej.

Ekspres do kawy to niewątpliwie jeden z dobrych sposobów na sprawienie, aby pracownicy byli bardziej zadowoleni, a atmosfera bardziej przyjazna. Pokazuje, że doceniasz i chcesz wspierać wysiłki swoich pracowników w ich codziennej pracy.

Profesjonalny wizerunek

Ekspresy do kawy mogą być również dobre na spotkania biznesowe. Jeśli zaprosisz kogoś na spotkanie, dobrze jest móc zaoferować mu większy wybór kaw, w tym i mlecznych – jak z kawiarni. Zamiast zaproponować zwykłą kawę lub herbatę, możesz dać swoim kontrahentom większy i bardziej interesujący wybór, co pewnie od razu wpłynie na podniesienie wizerunku twojej firmy w ich oczach.

Nie mówimy, że posiadanie dobrego ekspresu do kawy w firmie zapewni ci duże kontrakty, ale zdecydowanie sprawi lepsze wrażenie, niż kawa rozpuszczalna z supermarketu lub tradycyjna „zalewajka”.

Duży wybór kawowych napojów

Wiele ekspresów do kawy oferuje wybór napojów jak od baristy. Dla tych, którzy nie lubią kawy, mogą być nawet opcje takie jak herbata i gorąca czekolada. Ekspresy kapsułkowe również oferują ciekawy wybór różnych kaw i są wyjątkowo dobre dla tych, którzy właśnie cenią różnorodność smaków oraz kawy aromatyzowane.

Podsumowanie

Kiedy naprawdę zagłębisz się w zalety ekspresów do kawy, możesz być zaskoczony, jak wiele mogą one zrobić dla twojej firmy. Miłośnicy kawy znają różnicę między kiepskiej jakości kawą a pysznym napojem, przygotowanym jak przez baristę.

Ekspresy do kawy mogą też polepszyć relacje między pracownikami, a nawet zwiększyć ich produktywność. To fantastyczna rzecz do posiadania w biurze i spójrzmy prawdzie w oczy - pracownicy będą Ci wdzięczni za stworzenie im możliwości picia dobrej kawy w biurze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE