Jarmarki przedświąteczne zyskują w Polsce coraz większą popularność. Na takie imprezy decydują się nie tylko duże miasta, w których ta tradycja jest kultywowana od lat, ale również organizatorzy w mniejszych miejscowościach.
Gości nie odstraszają ceny i odległość. Te jarmarki co roku przyciągają tłumy
Ludzie uwielbiają jarmarki przede wszystkim ze względu na atmosferę, jaka tam panują. Choinka, ozdoby świąteczne, lokalne produkty, rękodzieło, które można kupić na prezent dla bliskich – tego na świątecznych straganach nigdy nie brakuje. Chleb ze smalcem, bigos, grochówka, czekolada na gorąco z bitą śmietaną, czy grzane wino to produkty, bez których nie może się obejść żaden jarmark. Ludzi nie odstraszają nawet bardzo wysokie ceny. Jak tłumaczą, kolejna taka okazja zdarzy się dopiero za rok. Wielu organizatorów takich imprez, aby je uatrakcyjnić, proponuje również różnorodne warsztaty: pieczenia pierników, rzeźbienia w lodzie, czy też robienia ozdób świątecznych.Niektórzy odwiedzają tylko jarmarki, które działają w pobliżu ich domów. Inni wybierają te, które mają długoletnią tradycję. Nie zniechęca ich nawet odległość. Czy warto? – Warto! – podkreślają ci, którzy mają choć jedną taką wycieczkę za sobą.
Wyjazd na jarmark można zorganizować sobie samemu, lub też skorzystać z usług biur podróży. W tym przypadku nie będziemy musieli się martwić chociażby liczbą kilometrów do pokonania, czy też tym, gdzie na miejscu zaparkować samochód. Jaki jest koszt takiej wycieczki? Dla przykładu: wyjazd z Poznania na jarmark świąteczny do Berlina, czy Drezna, połączony ze zwiedzaniem miasta, zapłacimy ok. 200 zł za osobę.
Wyjazdy na europejskie jarmarki świąteczne: do Pragi, Drezna lub Berlina
Za podróż na jarmark z Rzeszowa do Pragi zapłacimy już ok. 300 złotych. Tyle samo wydamy na wyjazdy z Lublina do Wrocławia, czy też z Łodzi do Drezna lub do Berlina. Droższe będą wyjazdy połączone z noclegiem, np. do Wiednia, z przystankiem w Pradze. Z Gdańska za taką wycieczkę trzeba zapłacić ok. 650 zł (jeden nocleg).Osoby, które chciałyby same zorganizować sobie wypad na jarmark, jednak bez konieczności korzystania z samochodu, mogą wybrać pociąg, tym bardziej że 15 grudnia PKP wprowadza nowy rozkład jazdy, dzięki któremu – jak zapewnia przewoźnik – pasażerowie zyskają więcej możliwości podróżowania po kraju i za granicę.
Chcecie wiedzieć, które jarmarki świąteczne mają długoletnią tradycję i są co roku odwiedzane przez tysiące turystów? Zajrzycie do naszej galerii pod reklamami. Patrząc na miejsca, które prezentujemy, na pewno poczujecie magię nadchodzących świąt.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.