Reklama

Nie żyje Wiesław Grygiel. "Wspaniały pedagog i człowiek"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Hieronim Czaplicki

Nie żyje Wiesław Grygiel. "Wspaniały pedagog i człowiek" - Zdjęcie główne

Nie żyje Wiesław Grygiel. Wspaniały pedagog i człowiek | foto Hieronim Czaplicki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Nie żyje Wiesław Grygiel. Przez wiele lat uczył plastyki w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jarocinie oraz w Szkole Podstawowej w Golinie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę w Żerkowie.

O śmierci Wiesława Grygla poinformowało jako pierwsze Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie. 

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 29 stycznia 2023 r. zmarł nasz kolega, wieloletni pracownik szkoły p. Wiesław Grygiel. Żegnamy wspaniałego Przyjaciela, człowieka, Artystę, który żył i pracował wśród nas i z nami. Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy oraz Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie - czytamy w mediach społecznościowych LO. 

Informację opublikowała również Szkoła Podstawowa w Golinie. ponieważ nauczyciel pracował przez wiele lat w Gimnazjum im. księdza Piotra Wawrzyniaka. On sam pochodził z tej miejscowości. Na miejscowym cmentarzu spoczywają jego rodzice.  

- Z wielkim żalem przyjęliśmy dziś rano wiadomość o śmierci Wiesława Grygla, artysty, pedagoga, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka. Pan Wiesław rodzinnie związany był z Goliną. Uczył też plastyki oraz sztuki w golińskim gimnazjum - czytamy na profilu facebookowym placówki. 

Już na emeryturze prowadził zajęcia plastyczne m.in. w ramach Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pod koniec zeszłego roku wspólnie z żoną świętował 50-lecie małżeństwa. Otrzymał wtedy medal "Za długoletnie pożycie małżeńskie".    

- Mój pan od plastyki - wspaniały człowiek!!! Do dziś pamiętam malowanie do muzyki Vangelisa, plenery w mieście, no i jego szyk i klasę... - napisał na fb jeden z jego byłych uczniów. 

Wiesław Grygiel zmarł w niedzielę 29 stycznia. Miał 74 lata. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w środę 1 lutego o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa w Żerkowie. Po Eucharystii zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu parafialnym.

- Wyrazy współczucia:( najlepsze lekcje techniki i cudowne zajęcia dodatkowe z historii sztuki ,nauczyciel z powołania i ogromne serce dla ucznia... - napisała w mediach społecznościowych wśród licznych kondolencji pani Angelika. 

Wiesław Grygiel był wychowawcą wielu pokoleń jarociniaków. Jeden z jego wychowanków miał okazję wspólnie z nim pracować w Golinie. 

- Był moim wychowawcą przez cały czas nauki w liceum. W pamięci zostanie jako człowiek ciepły, o pogodnym usposobieniu, szukający rozwiązania problemów, wszelkich kompromisów. Byliśmy dość niesforną klasą, jednak zawsze nas bronił przed dyrekcją szkoły. Starszy pan, dystyngowany. Facet z klasą. Przybył na nasz zjazd w 15-tą rocznicę matury. I wtedy wszystkich zaskoczył. Przywiózł ze sobą ku naszemu zdziwieniu kronikę klasową. Myśleliśmy, że zaginęła, a on - po prostu Pan Wiesiu - ją uzupełnił wpisami z ostatnich miesięcy naszego pobytu w ogólniaku. I jeszcze jedna rzecz zostanie na zawsze. Po wielu latach pracowaliśmy w jednej szkole. Gdy odchodził na dobre kończąc pracę, bo zdrowie coraz bardziej szwankowało, powiedział mi „było dla mnie zaszczytem móc wspólnie pracować”. Przeżyłem szok, zamurowało mnie; bo tak naprawdę te słowa to ja powinienem powiedzieć do niego - do Pana Wiesia - wspomina Hieronim Czaplicki, katecheta i absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie z 1990 roku. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy