Reklama

Nie żyje Henryk Zalewski. Przez wiele lat był powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nie żyje Henryk Zalewski. Przez wiele lat był powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego  - Zdjęcie główne

Nie żyje Henryk Zalewski. Przez wiele lat był inspektorem nadzoru budowlanego | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli Nie żyje Henryk Zalewski. Przez wiele lat pracował w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Pod koniec lipca 2019 roku przeszedł na emeryturę.

Reklama

Henryk Zalewski urodził się w 29 września 1952 roku we Wrześni. Ukończył Technikum Budowlane nr 1 w Poznaniu. Posiadał wykształcenie średnie techniczne, uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Pracę zawodową rozpoczął w 1972 roku w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Raszewach. Po trzech miesiącach został kierownikiem betoniarni w Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Borzykowie. Nieco dłużej był starszym technikiem w Wojewódzkim Związku Gminnych Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" - Zakładzie Inwestycji i Budownictwa. Od 1976 roku, przez prawe 4 lata był kierwnikiem ekipy remontowo-budowlanej w Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Żerkowie. Z tą miejscowością był też tez związany przez większość życia. Prawie dekadę (1980-1990) był samodzielnym referentem ds. inwestycji w Spółdzielni Iwalidów "Współpraca". Od 1 listopada 1990 do 31 grudnia 1998 pełnił funkcję inspektora rejonowego nadzoru budowlanego w Urzędzie Rejonowym w Jarocinie. Z początkiem 1999 roku został powołany na stanowisko inspektora nadzoru budowlanego w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Jarocinie. Przez kolejne 14 lat, od lipca 2005 roku, pracował jako Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Jarocinie. Na emeryturę przeszedł z dniem  29 lipca 2019 roku. Jego wielką pasją było wędkarstwo.

Informację o śmierci wieloletniego pracownika opublikowało na swojej stronie internetowej Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Z ogromnym smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Henryka Zalewskiego, wieloletniego Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. (...) Zarząd Powiatu Jarocińskiego składa wyrazy współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim Pana Henryka - czytamy w komunikacie.

 

Pogrzeb odbędzie się w piątek 28 maja w Żerkowie. Uroczystości na cmentarzu poprzedzi msza św. o godz. 13.00 w miejscowym kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy